توصیه رئیس برای تزریق دوز تقویت کننده واکسن

آنهایی که مجلس ترحیم حسینی را در افغانستان تخریب می کنند، ایزدی های متکبر زمان و عصر هستند که سعی در تفرقه بین مسلمانان دارند.

به گزارش رجانیوز، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش به حوادث مهم این روزها پرداختند و گفتند: رژیم صهیونیستی در جنایت شب گذشته خود بار دیگر اشغالگری و تجاوزگری خود را به جهانیان نشان داد، اما مقاومت مردم غزه موجب تسریع افول این کودک کش خواهد شد. رژیم

رئیس جمهور همچنین به توطئه عوامل تفرقه افکن و مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی در افغانستان اشاره کرد و افزود: کسانی که مراسم ارتحال حسینی را در افغانستان تخریب می کنند، یزیدیان مستکبر زمان و عصر هستند که سعی در تفرقه افکنی بین مسلمانان و آن دارند. لازم است دولت افغانستان این جنایتکاران را شناسایی و امنیت همه افغان ها را تضمین کند.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در عزاداری سید و سالار شهیدان، تصریح کرد: ملت ایران بر اساس دینداری و ولایتمداری خود، عزاداری امام حسین (ع) را با شکوه برگزار می کنند و بر همگان لازم است که مراسم و مراسمی برگزار کنند. ایجاد هیئت های تقایی و عزاداری توجه به اصول بهداشتی.

رئیسی همچنین از تمامی کارکنانی که در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا و رفع نیازهای پزشکی و بهداشتی تلاش می کنند، تشکر کرد و به کادر درمانی و رعایت اصول بهداشتی نیازمندیم.

رئیس جمهور با اشاره به لزوم تزریق دوز تقویت کننده واکسن کرونا از نگاه کارشناسان، گفت: متخصصان حوزه درمان با تحقیقات دقیق به این نتیجه رسیده اند که تزریق دوز تقویت کننده واکسن کرونا بسیار موثر است. در کنترل شیوع بیماری به همین دلیل لازم است مراکز واکسیناسیون در روزهای تعطیل نیز فعال باشند تا بتوانند به عزاداران نیز خدمت کنند.

  انصارالله یمن مناطق جدیدی را در استان مارب آزاد کرد

رئیسی با تشکر از تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی افزود: اساساً هر جا که نیروهای مردمی و بسیجی با اخلاص خاص خود وارد میدان شده اند توانسته اند منشاء الطاف و برکات بسیاری باشند. در اجرای طرح شهید سلیمانی خدمات بهداشتی و درمانی به سرعت به مردم دورافتاده ترین نقاط کشور ارائه شد.

رئیس جمهور با قدردانی از تمامی کسانی که در جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی به ویژه رسانه ملی تلاش می کنند، خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی مستمر و به موقع در خصوص کرونا مکمل ارائه خدمات درمانی و بهداشتی بوده و نقش موثری در پیشگیری دارد.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود به فضایل عالم کربلا پرداخت و گفت: در فرهنگ عاشورا روز تاسوعا با نام و یاد حضرت ابا فضل العباس علیه السلام تداعی شده است که بصیرت آن حضرت است. از فضائل و صفات بارز اوست.

رئیس جمهور با اشاره به توصیه اکید رهبر معظم انقلاب در خصوص ویژگی بصیرت، افزود: بصیرت چراغ راه انسان در حوادث و مشکلات است تا دوست را از دشمن و راه را از خطا بشناسند و از خطا بپرهیزند. اشتباهات در مسیر حرکت تکاملی آنها.

رئیسی صلابت در ایمان همراه با بصیرت را از دیگر صفات بارز عالم کربلا برشمرد و تصریح کرد: حضرت عباس (علیه السلام) مظهر عزت، شجاعت، مقاومت، انساندوستی و حکومت داری واقعی بود که هیچ ضعف و کوتاه مدتی از خود نشان نداد. راه نهضت او و این حضرت امروز الگوی جوانان عاشورا است.

دیدگاهتان را بنویسید