توصیه رئیس جمهور برای تزریق تقویت کننده کرونا

رئیس جمهور با اشاره به وضعیت نامطلوب شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها، تداوم رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و تزریق دوز تقویت کننده واکسن را بر اساس زمان بندی مناسب ضروری دانست.

به گزارش رجانیوز، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با قدردانی از خدمات کادر درمانی و بهورزان با اشاره به کاهش چشمگیر شیوع این بیماری در ماه‌های اخیر گفت.

رئیس جمهور در عین حال با اشاره به وضعیت نامطلوب شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها، تداوم رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و تزریق دوز یادآوری واکسن را بر اساس زمان مناسب به ویژه بر اساس آستانه پاییز و زمستان.

وی به مناسبت بازگشایی مدارس و دانشگاه ها پس از 2 سال وقفه بر لزوم همکاری بیشتر وزارت بهداشت با وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری و برنامه ریزی مشترک برای پیشگیری تاکید کرد. از شیوع آنفولانزای فصلی و تاج.

رئیسی با بیان اینکه خانواده ها نقش محوری در حفاظت از فرزندان عزیزمان در برابر کرونا و سایر بیماری های فصلی دارند، گفت: همه اقدامات اطمینان بخش برای حضور ایمن دانش آموزان در کلاس های درس و اجتماعات علمی باید با همکاری خانه و مدرسه مورد توجه قرار گیرد.

بر این اساس رئیس جمهور به کارکنان وزارت بهداشت و اصحاب رسانه به ویژه ملی توجه بیشتر به آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی رسانی به موقع و کارشناسی را تاکید کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به دستاوردهای ارزشمند اجرای طرح شهید سلیمانی در دوران اوج اپیدمی کرونا اشاره کرد و آن را ضامن اثربخشی زحمات کادر درمانی و با قدردانی از زحمات دست اندرکاران این طرح برای ادامه اجرای آن در آموزش و پیشگیری و همچنین بر غربالگری تاکید کردند.

  تعیین سهمیه استانی محرومیت زدایی در بودجه 1401

دیدگاهتان را بنویسید