توضیحات زامیاد در مورد وانت کارون

در روزهای اخیر یکی از نمایندگان شورای اسلامی موضوع خودروی جدید شرکت زامیاد را مطرح کرد که توضیحات زیر در پاسخ به اظهارات وی و تنویر افکار عمومی است.

به گزارش رجانیوز به نقل از سایپانیوز، شرکت زامیاد مدت زیادی است که به تولید خودروهای کار می پردازد و از ویژگی های ماشین کار دوام بالا و قیمت مناسب است.

ماشین کار همیشه نقش بسیار مهمی در تامین درآمد خانواده ها داشته است به طوری که گاهی تا سه خانواده توانسته اند از ماشین کار زامیاد امرار معاش کنند.

با توجه به تحقیقات بازار و تقاضای موجود برای خودرویی ارزان قیمت و باکیفیت که بتواند همزمان بار و مسافر را حمل کند، شرکت زامیاد خودروی کارون را طراحی و تولید کرد که به دلیل عدم آگاهی و اشراف ناکافی برخی از مسئولان در خصوص حوزه خودروهای تجاری، اطلاعات اشتباهی در شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها منتشر شده است که در پاسخ به این اظهارات توضیحاتی در ادامه منتشر می شود.

1- از آنجایی که شاسی نیسان زامیاد از فولاد آلیاژی با استحکام بالا ساخته شده است، توانایی تحمل بارهای بیش از ظرفیت نامی خود را دارد و به همین دلیل شرکت زامیاد به دلیل وجود اشکال، تصمیم به استفاده از این شاسی در سایر خودروهای خود گرفت. و ابزار تولید نیاز به سرمایه گذاری ندارد و به دلیل تیراژ بالا قیمت تمام شده بسیار رقابتی است و خدمات پس از فروش به راحتی با کمترین قیمت به کاربران ارائه می شود.

2- موتور M24 + یکی از قدرتمندترین و ارزان ترین موتورهای تولید شده در کشور است که توانایی ایجاد گشتاور مناسب برای خودروی کارآمد را دارد و لازم به توضیح است که در موتورهای تولیدی شرکت های خودروسازی اجزای اصلی موتور معمولاً شامل سیلندرها، میل لنگ و شاتون است و گاهی اوقات برای صرفه جویی در شکل و ابزار، پیستون ها تا سال ها بدون تغییر هستند و اجزای جانبی موتور از جمله شارژ سوخت و سیستم های تزریق سوخت، هوا. و سوپاپ های مکش سوخت و سیستم های خروج دود و غیره دستخوش تغییرات زیادی شده تا فرصت رسیدن به استانداردهای بالاتر را داشته باشد، بنابراین عدم تجربه برخی از چهره های غیر مرتبط با این صنعت در این زمینه باعث رفتار و گفتار غیر کارشناسی می شود.

  مقابله با بوی بد دهان در روزه داری

3- برای سازگاری اتاق با شاسی و محرک خودرو باید تست های فنی زیادی در مراکز آزمایشگاهی مورد تایید موسسه استاندارد ایران یا شرکت های بازرسی و استاندارد خارج از کشور انجام شود.انتقال نیرو، سیستم خنک کننده، قابلیت رانندگی و …. تمامی این تاییدیه ها را دریافت کرده است، بنابراین برخلاف تصور افراد ناآگاه، ساخت و شماره گذاری خودرو بدون اخذ تاییدیه های مشخص شده امکان پذیر نیست.

4- اتاق سرنشینان و اتاق بار خودروی کارون در حال حاضر توسط خودروسازان دیگر تولید و مورد استفاده قرار می گیرد که البته این مدل اتاق تا سال 2016 بر اساس مدل های خودروسازان بزرگ مانند تویوتا و نیسان تولید می شد.

شایان ذکر است که بسیاری از خودروسازان با وجود تولید مدل های جدید، همچنان مدل های قدیمی خود را با قیمت های مناسب برای بازارهای مورد تقاضا تولید می کنند.

5- سیستم انتقال قدرت خودروی کارون برای سریعتر بودن از خودروی نیسان چابکتر است و این امکان را فراهم کرده است تا ترکیب مناسبی از قدرت و سرعت را برای خودروی کارون فراهم کند، بنابراین علیرغم اینکه انتقال نیرو به صورت کامل انجام می شود. این خودرو فقط از محور عقب انجام می شود، قابلیت رانندگی آسان در جاده های صعب العبور دارد.

6- از آنجایی که تحریم های ظالمانه فشار اقتصادی مضاعفی را بر قشر زحمتکش جامعه وارد کرده است به طوری که قدرت خرید آنها بسیار کاهش یافته است، شرکت زامیاد در راستای مسئولیت اجتماعی خود اقدام به معرفی خودروی کارون به صورت همزمان کرده است. استفاده از بار و مسافر با حدود 40 درصد بیشتر – ارزان تر از قیمت خودروی مشابه موجود در بازار (با مشخصات فنی تقریبی).

  شکاف در خانه شیعیان در خدمت منافع عراق نیست

در نهایت یادآوری این نکته ضروری به نظر می رسد که توضیحات ارائه شده صرفا جهت تنویر اذهان عمومی و برای فعالان و صنعتگران این عرصه بدیهی است.

دیدگاهتان را بنویسید