توضیح وزارت اقتصاد برای برخی ابهامات در خصوص مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی

11198 خبر اولیه

بر اساس اعلام هیئت تحریریه، تمامی بانک ها و موسسات اعتباری کشور موظفند علاوه بر حفظ حرمت مشتریان، خدمات بانکی را با ضوابط ابلاغی از سوی نهادهای نظارتی و سیاسی به ویژه بانک مرکزی رعایت کنند. او حضور دارد.

در گزارش باید ذکر شود؛ بر اساس احکام صادره از سوی مراجع قانونی در خصوص مفاد اجرایی ماده 14 قانون مبارزه با پولشویی، کلیه بانک ها و موسسات اعتباری کشور (دولتی و خصوصی) موظفند اطلاعات هویتی و اقتصادی (حرفه ای) را در اختیار بانک ها قرار دهند. مشتری در ابتدای معامله کار پیدا کن

این گزارش می افزاید؛ ضمناً الزام به مدارک هویتی و کار کارکنان بانک در شعب در ضوابط ابلاغی قید شده است. همچنین زیرساخت های عملیاتی و شرایط اخذ کپی کارت ملی و شناسنامه در زمان ارائه خدمات پایه در تعداد زیادی از بانک ها فراهم و به این واحدها ابلاغ شده است.

شایان ذکر است افتتاح حساب در بانک ها برای افراد بدون شغل بلامانع است و تنها متقاضیان افتتاح حساب می توانند با اعلام عدم کار نسبت به اعلام شغل اقدام کنند.

گفتنی است بر اساس انتشار خبری مبنی بر مراجعه یکی از هنرمندان کشور به یکی از شعب بانک ملت در تهران و درخواست اطلاعات هویتی و اقتصادی (کار) از وی، این اقدام شعبه مطابق است. با قوانین و مقررات

پایان /

  40 هزار میلیارد سرمایه گذاری در صنعت نفت علیرغم تحریم ها دو برابر شد/ ظرفیت تولید پتروشیمی ایران

دیدگاهتان را بنویسید