توقیف یک کشتی خارجی حامل 220 هزار لیتر سوخت قاچاق

رئیس قاضی هرمزگان از توقیف یک فروند کشتی خارجی حامل 220 هزار لیتر سوخت قاچاق نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش رجانیوز، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: با هماهنگی دستگاه قضا، نیروی دریایی ذوالفقار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از شناسایی یک کشتی خارجی حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس به وی اعلام کرد.

مجتبی قهرمانی گفت: در بازرسی از این کشتی بیش از 220 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و 11 خدمه خارجی پس از دستگیری برای تکمیل تحقیقات و محاکمه بازداشت شدند.

وی افزود: یک فروند قایق ایرانی حامل 20 هزار لیتر گازوئیل قاچاق که برای سوخت رسانی به این کشتی خارجی در نظر گرفته شده بود در آب های سرزمینی کشورمان توسط تفنگداران نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اسارت درآمد. در نتیجه این عملیات 3 نفر از خدمه این شناور دستگیر شدند.

این ضابط قضایی خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق به ویژه سوخت یکی از اولویت های مهم است و در راستای حمایت از رشد و شکوفایی اقتصاد کشور به طور مستمر توسط دستگاه قضایی هرمزگان پیگیری می شود. با متخلفان برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تاکید کرد: اقدامات مجرمانه قاچاقچیان سوخت که با هماهنگی بیگانگان اقدام به چپاول وجوه ملی می کنند از چتر اطلاعاتی قوه قضائیه و مسئولان پنهان نخواهد ماند و عاملان این گونه جرائم به اشد مجازات و بدون اغماض محکوم خواهند شد. .

  مرحله سوم فروش محصولات ایران خودرو به ویژه قانون حمایت از خانواده و جوانان

دیدگاهتان را بنویسید