تولید جهانی بنزین کاهش خواهد یافت

14359 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، تاجران می گویند که پالایشگاه ها برای جلوگیری از ضرر بیشتر مجبور به کاهش تولید بنزین و تولید سوخت مقرون به صرفه تر خواهند شد، اما تقاضای تابستان ناشی از قیمت های بالای پمپ بنزین در ایالات متحده و اروپا و نوسانات و کاهش فصلی تقاضا در قطعات است. آسیا آسیب خواهد دید. دیده شده

به گفته معامله گران و تحلیلگران و بر اساس آمار بورس، این وضعیت منجر به افزایش ذخایر بنزین در مراکز بزرگ تجارت جهانی از سنگاپور تا آمستردام-روتردام-آنتورپ و ایالات متحده شده است.

سخنگوی Formosa به رویترز گفت: «ما سوخت‌های کم سولفور بیشتری می‌فروشیم زیرا سود بهتری دارند.»

به گفته رفینیتیو، حاشیه سود بنزین در آسیا در ماه جولای بیش از 102 درصد کاهش یافت و 14 سنت در هر بشکه ارزان تر از برنت بود، در حالی که در ژوئن 38 دلار و 5 سنت در هر بشکه بود. حاشیه سود بنزین در این فصل از سال به پایین ترین سطح خود از سال 2000 کاهش یافته است. این امر باعث شد حاشیه های پالایشگاهی آسیا در روز دوشنبه از 30.49 دلار در هر بشکه برای نفت خام دبی در ماه ژوئن به 88 سنت در هر بشکه کاهش یابد.

انتظار می‌رود پالایشگاه‌های دولتی چین ظرفیت پالایش را در ماه آگوست و سپتامبر افزایش دهند و برای کاهش ذخایر داخلی، صادرات بیشتری داشته باشند.

یک منبع آگاه تخمین زد که پالایش نفت خام چین که به دلیل قرنطینه‌های کووید در 12 ماه گذشته به 14 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است، ممکن است به 14 میلیون بشکه در روز یا بیشتر افزایش یابد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

مشاوره FGE تخمین زد که صادرات بنزین هند پس از لغو تعرفه های صادراتی در هفته گذشته، ممکن است بین 15000 تا 20000 بشکه در روز افزایش یابد و صادرات در اوت و سپتامبر به 260000 بشکه در روز برسد.

در همین حال، واردات بنزین آسیا در نیمه اول جولای 240000 بشکه در روز نسبت به نیمه دوم ژوئن کاهش یافت که دلیل آن کاهش واردات در اندونزی، بزرگترین واردکننده بنزین آسیا است.

در سریلانکا و پاکستان، تقاضا تحت تاثیر مشکلات اقتصادی و سیاسی قرار گرفت و کاهش حاشیه منطقه ای را تشدید کرد.

شرکت مشاوره FGE انتظار دارد که تقاضای بنزین در آسیا، به استثنای چین، در دوره جولای تا سپتامبر کمی بهبود یابد، یعنی 80000 بشکه در روز کمتر از سطح مشاهده شده در دوره مشابه در سال 2019، زیرا قیمت های خرده فروشی بالاتر نفت باعث کاهش تقاضا شده است.

آمارهای دولتی نشان می دهد که در ایالات متحده تقاضا برای فرآورده های بنزینی که از مشتقات بنزین هستند، حدود 8.5 میلیون بشکه در روز یا حدود 7.6 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

قیمت بنزین تجاری برای تحویل فوری در بندر نیویورک در اواسط جولای به 3.35 دلار در هر گالن در مقایسه با 4.43 دلار در ژوئن کاهش یافت.

باب یاگر، مدیر بازرگانی انرژی در شرکت میزوهو، می‌گوید: «پالایشگاه‌ها باید نگران رشد ذخایر بنزین خود در فصل رانندگی تابستان باشند و اگر نرخ بهره‌برداری از ظرفیت پالایشگاه در سال آینده کاهش بیشتری پیدا کند، تعجب‌آور نخواهد بود.» هفته.”

در اروپا، آمار ترافیک از گروه آمار ترافیک تام تام نشان می دهد که تقاضای شهری برای سوخت کاهش یافته است.

  تفاوت بین Omicron و Delta / مدت زمان قرنطینه خانگی

به گزارش رویترز، حاشیه های پالایش نفت خام در شمال غربی اروپا در روز جمعه حدود 10 دلار در هر بشکه بود که از بالاترین رکورد 56 دلار در اوایل ژوئن کاهش یافت.

با این حال، تحلیلگران گروه مالی سیتی انتظار دارند که به دلیل افزایش تقاضای انتقال گاز به نفت در اروپا و کاهش بیشتر صادرات گازوئیل روسیه به دلیل تحریم های اتحادیه اروپا، حاشیه های پالایش دوباره در سه ماهه چهارم افزایش یابد.

منبع: mbri

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید