تولید خودروهای اسپرت برقی – نقدهای تحریریه رسانه

14291 خبر اولیه

را
به گزارش تحریریه، بدون شک مک لارن F1 یکی از موفق ترین نمونه ها در زمینه همکاری دو خودروساز بزرگ جهان است. این ابرخودروی افسانه ای حاصل همکاری مک لارن و بی ام و است و با وجود گذشت سه دهه همچنان در بین ابرخودروهای مدرن حرفی برای گفتن دارد. اگرچه F1 پروژه بسیار موفقی بود، اما پس از آن هیچ پروژه مشابهی از مک لارن یا BMW وجود نداشت. اما حالا خبر می رسد که چنین پروژه ای به زودی راه اندازی می شود.

همانطور که توسط مجله Car گزارش شده است، مدیران مک لارن و BMW در اوایل سال جاری یک جلسه پشت درهای بسته داشتند. گفته می شود مذاکراتی صورت گرفته و احتمالاً به توسعه دو محصول مشترک جدید منجر خواهد شد. در صورت صحت این گمانه زنی، خودروهای مذکور با آرم ب ام و و مک لارن به فروش خواهند رسید.

مجله موتورینگ بریتانیا یکی از دو مدل فوق را یک خودروی اسپرت می داند. در این پروژه مک لارن وظیفه تامین شاسی فیبر کربنی را بر عهده خواهد داشت. BMW همچنین باتری، موتور و نرم افزار را تامین خواهد کرد. گفته می شود این خودرو بر اساس پلتفرم جدیدی توسعه خواهد یافت که برخی از جزئیات آن در آوریل امسال فاش شد.

یک منبع ناشناس BMW به مجله Car گفت که مک لارن طرز فکر ما را در مورد نحوه طراحی و ساخت یک خودروی اسپرت مدرن تغییر داده است، به ویژه با روش های نوآورانه برای ادغام هوشمند اجزای کلیدی.

شاید بپرسید چه نیازی است که BMW در چنین پروژه گران قیمتی شرکت کند؟ در پاسخ باید گفت که رقبای اصلی بی ام و یعنی آئودی، مرسدس و پورشه به تولید مدل های اسپرت برقی مشغول هستند و تا پایان دهه جاری آن ها را روانه بازار خواهند کرد. بنابراین اگر ب ام و بدون رقیب مستقیم از میدان رقابت خارج شود از نظر بازاریابی و تصویر برند متحمل ضرر خواهد شد. بد نیست بدانید این شرکت در حال حاضر رقیب مستقیمی برای آئودی R8 و مرسدس AMG GT ندارد.

  قیمت سکه و طلا کاهش یافت

اما دومین مدل مشترک بین BMW و مک لارن به احتمال زیاد یک SUV قدرتمند با پیشرانه الکتریکی خواهد بود. در مورد جزئیات این مدل، در حال حاضر اطلاعات زیادی در دسترس نیست.

اکنون یک سوال مهم مطرح می شود و آن اینکه آیا ب ام و به دنبال خودرویی با عملکردی فراتر از قابلیت های سگمنت M خود است؟ در همین راستا مجله موتورینگ معتقد است که مک لارن می تواند توصیه هایی در زمینه کاهش وزن و افزایش پایداری پیچشی ارائه دهد. همچنین این نشریه بر این باور است که حضور نام مک لارن می تواند باعث جذب مشتریان بیشتر و فروش بهتر شود; علاوه بر این، این شرکت انگلیسی پتانسیل ارائه فرصت هایی را دارد که فراتر از توان شرکت های بزرگی مانند فراری است.

گزارش مجله موتوری حدس و گمان است و باید منتظر خبر یا واکنش بعدی مک لارن و بی ام و برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره باشیم.

منبع: دیجیاتو

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید