تولید روزانه 500 تن زباله در پایتخت

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح آرامش حوضه سیلاب در منطقه صالح آباد گفت: بخشی از آب های سطحی تهران در این محل جمع می شود.

به گزارش رجانیوس به نقل از مهر، علی عطایی روز چهارشنبه در بازدید از پروژه لایروبی کانال و کانال پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مجموع 530 کیلومتر کانال با 10 هزار کیلومتر کانال در تهران وجود دارد که به صورت شبانه روزی لایروبی می شود تا مشکلی پیش نیاید. “در زمان استراحت از سیل جلوگیری کنید.

وی افزود: جنوبی ترین سطح شهر 900 متر است و این اختلاف سطح در شهر می تواند مشکلات زیادی از جمله سیل و طغیان را به همراه داشته باشد.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح حوضه امدادی سیلاب در منطقه صالح آباد گفت: کن.

عطایی ادامه داد: در شرق تهران تمام بارندگی در مسیل ها و مسیل های دشت ورامین در حال باریدن است. در شهرها، سیل عمدتاً به دلیل گرفتگی کانال ها در اثر زباله و دفن زباله است.

وی گفت: در آخرین بارندگی در پایتخت 10 هزار سرباز برای انجام لایروبی و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از سیل تلاش کردند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: درخواست ما از زباله گردها این است که زباله های خود را در مکانی معین دفع کنند.

عطایی با اشاره به میزان زباله روزانه در تهران گفت: حداقل 80 کامیون در طول روز زباله در پایتخت تخلیه می کنند که معادل حدود 500 تن زباله است.

وی درباره آمادگی تهران برای فصل بارندگی توضیح داد: خوشبختانه امسال تجهیزات بیشتری از جمله 15 دستگاه ویژه تهیه کرده ایم. دو دستگاه موتور پمپ در هر زون ارائه شده است. امسال مجدداً 304 دستگاه برف روبی را در سطح شهر معرفی کرده ایم که در صورت بهره برداری صحیح مشکل خاصی در شهر نخواهیم داشت.

  دو راننده ایرانی بازداشت شده در باکو آزاد شدند

عطایی با اشاره به اقشار متخلف پسماند گفت: قوانینی داریم که به ما اجازه می دهد با صنوف پسماند برخورد کنیم اما بسیاری از آنها زباله های خود را مخفیانه و برای اینکه هزینه نکنند از پنجره بیرون می اندازند.

وی همچنین درباره کنترل نفوذ در سطح شهر بیان کرد: سازمان پسماند حداکثر تجهیزات را برای خودروهای حمل زباله در نظر گرفته است تا نفوذ در سطح شهر سرایت نکند.

دیدگاهتان را بنویسید