توهین خبرآنلاین به حقوقدانان حامی قانون حجاب

وبسایت خبرآنلاین نوشت: آیا وکلای حکومتی که امروز حجاب اجباری را بر سینه خود می کوبند، فقه و اصول را بهتر از خاندان صدر می فهمند؟ یا آنها را بیشتر دلسوز اسلام و تشیع می دانند؟

به گزارش رجانیوز، سایت خبرآنلاین در مطلبی توهین آمیز، حمایت از قانون حجاب را «روش منافقین علیه پیامبر و مبتنی بر اجبار، خشونت و زورگویی» خواند و روحانیون حامی این قانون را «وکلای حکومتی» خواند. “!

وی در این مقاله کوتاه با انتشار تصاویری از امام موسی صدر، شهید آیت الله بهشتی و سید محمد (حسن) صدر در کنار زنان بی حجاب، مدعی شده روش آنها روش پیامبر است و می نویسد: «روش آنها همین است. روش پیامبر اکرم (ص) و مبتنی بر اقناع، محبت و انتخاب بود، نه روش منافقان علیه پیامبر و مبتنی بر اجبار، خشونت و زورگویی! آیا وکلای حکومتی که امروز سنگ حجاب اجباری دارند، فقه و اصول را بهتر از خاندان صدر می دانستند؟ یا آنها را بیشتر دلسوز اسلام و تشیع می دانند؟

اول اینکه حضور افراد بی حجاب در عکس نشان دهنده اعتقاد یا عدم اعتقاد افراد به قانون حجاب نیست. محیط و شرایط مربوط به عکس باید بررسی شود.

دوم اینکه عکس های منتشر شده یا مربوط به خارج از ایران است یا قبل از اجرای قانون حجاب در ایران با نظر صریح امام خمینی. مثلاً انتشار عکس امام موسی صدر با زنان بی حجاب در لبنان، بیانگر نظر ایشان در مورد صحت الزام مردم به رعایت حجاب نیست. زیرا طبیعتاً امام موسی صدر در کشور دیگری ملاحظات خاصی دارد.

  بالون جاسوسی اسرائیل در دستان مقاومت فلسطین

ثالثاً، از آنجایی که شهید بهشتی پوشیدن روسری، عبا و شلوار را برای اعضای حزب جمهوری اسلامی ضروری می داند، چگونه حجاب را برای کل جامعه یک الزام قانونی قرار نمی دهند؟

رابعاً با فرض صحت مطلب فوق چرا باید به طرفداران قانون حجاب توهین و وکیل حکومتی خطاب شود؟ این توهین در واقع توهین به امام خمینی و رهبر معظم انقلاب است.

25 اسفند 57 امام خمینی در جمع طلاب قم فرمودند: «زنان اسلام باید با حجاب اسلامی بیرون بروند». خودتو کتک نزن زنان همچنان در ادارات با وضعیت قبلی کار می کنند. زنان باید وضعیت خود را تغییر دهند… به من گفتند که زنان در وزارتخانه های ما برهنه هستند و این خلاف شرع است. زنان می توانند در کارهای اجتماعی شرکت کنند اما با حجاب اسلامی.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حدود دو سال پیش در دیدار با مداحان اهل بیت(ع) در خصوص موضوع حجاب اجباری فرمودند: «آنچه مرا حساس می کند این است که ناگهان موضوع «حجاب اجباری» را می بینید. ‘ از دهان گروهی از مردم که ملک محسوب می شوند. ” رخ می دهد؛. [می‌گویند]«امامی که گفت زنان باید حجاب داشته باشند، منظور همه زنان نبود»! مزخرف! ما آن موقع آنجا بودیم، می دانیم. امام در مقابل نفی آشکاری که پهلوی ها و پهلوی ها در کشور ایجاد کردند مثل کوه ایستادند و گفتند حجاب باید باشد… ما نگفتیم که اگر در خانه خودش روسری از سر بردارد. در مقابل نامحرم مجازاتشان می کنیم. ما دنبال می کنیم [خیر]. ما دنبالش نمی رویم، او در خانه خودش است و کارهای شخصی انجام می دهد. کاری که در ملاء عام، در خیابان انجام می شود، کار اجتماعی، مددکاری اجتماعی، آموزش عمومی است. این برای حکومتی که به نام اسلام روی کار آمده است، تکلیفی ایجاد می کند. حرام کوچک و بزرگی وجود ندارد; آنچه از نظر شرع حرام است نباید علناً در کشور انجام شود.

  انتشار تصاویری از عملیات موفقیت آمیز سپاه علیه دزدی دریایی آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید