تویوتا مثل ایران هودرو و سایپا فکر میکنه!

9101 خبر اولیه

بر اساس مقاله هیئت تحریریه، هفته گذشته، شش خودروساز بزرگ جهان، از جمله جنرال موتورز، فورد، ولوو، مرسدس بنز، بیوایدی و جگوار لندرور، توافقنامه گلاسکو را برای پایان دادن به تولید موتورهای احتراق داخلی تا سال 2040 امضا کردند. اما در این بین خبری از تویوتا نبود، زیرا مدیران این شرکت معتقدند بسیاری از نقاط جهان آمادگی پذیرش و استفاده از خودروهای برقی را ندارند.

همانطور که احتمالا می دانید تویوتا یکی از بزرگترین خودروسازان جهان است و در سال های اخیر همواره در رتبه اول یا دوم فروش قرار داشته است. جالب اینجاست که به استثنای تویوتا، فولکس واگن از امضای قرارداد گلاسکو امتناع کرد و مدیران آن هم عقاید مشابهی با همتایان ژاپنی خود دارند.

سخنگوی تویوتا به رویترز دلیل عدم پایبندی این شرکت به توافقنامه گلاسکو را ناکافی بودن زیرساخت های انرژی و شارژ، شرایط اقتصادی و عدم آمادگی مشتریان عنوان کرد و افزود: بیایید به درستی از آن حمایت کنیم.

سخنگوی تویوتا افزود که در بسیاری از نقاط جهان مانند آسیا، آفریقا و خاورمیانه هنوز جایی برای حمل و نقل پاک وجود ندارد. به گفته وی، ایجاد چنین فضایی و زیرساخت های مربوطه زمان بر است، بنابراین با توجه به مشکلات، تویوتا ترجیح داده است که فعلاً به توافقنامه گلاسکو نپیوندد.

مطالعه ای که در آوریل سال گذشته انجام شد نشان داد که مالکیت خودروهای الکتریکی در نقاط مختلف جهان بسیار متفاوت و ناهمگون است. این خودروها در اتحادیه اروپا، چین و آمریکا بیشترین محبوبیت را دارند، اما در کشورهای دیگر فروش آنها بسیار کم و به مراتب کمتر است. برای مثال در آمریکای جنوبی با جمعیتی بالغ بر 420 میلیون نفر، تعداد خودروهای الکتریکی فروخته شده در سال 2020 کمتر از 18000 دستگاه است.

  هشدار به افغان ها، همکاری کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، فولکس واگن اگرچه در زمینه خودروهای الکتریکی پیشگام است، اما جایگاهی مشابه با تویوتا دارد. این شرکت آلمانی گفت که سرعت گرایش به سمت خودروهای الکتریکی از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است، بنابراین در حال حاضر دلایل کافی برای پیوستن به توافقنامه گلاسکو وجود ندارد. جالب اینجاست که هربرت دیس، مدیرعامل فولکس واگن گفته است که استفاده از سوخت مصنوعی در آمریکای لاتین می تواند یکی از انتخاب های منطقی در آمریکای لاتین در سال 2035 باشد.

پایان /

منبع: دیجیتائو

دیدگاهتان را بنویسید