تکرار اشتباه CNN در دویچه وله

گروه سیاسی رجانیوز: دیروز دویچه وله فارسی نوشت: موضوع تجاوز جنسی به زنان معترض و زندانی با انتشار گزارش تحقیقی CNN در ماه دسامبر به طور گسترده مورد بحث قرار گرفت.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش جوان، CNN پیش از این مدعی شده بود که برخی از زندانیان در زندان های ایران مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند. البته CNN هیچ مدرک یا مدرکی برای ادعای خود ارائه نکرد. اما ادعای بی بی سی به هر بهانه ای بارها در دیگر رسانه های غربی تکرار شد.

سخنگوی قوه قضائیه روز گذشته برای چندمین بار این ادعا را “دروغ” خواند و طرح خود را اقدامی اسفناک و مورد پیگرد “برخی رسانه های معاند و همچنین برخی از تریبون های داخل کشور” توصیف کرد. وی البته توضیح نداد که چرا دستگاه قضایی این تعقیب را در مورد دروغگویان داخلی اعمال نمی کند.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه سندی در تأیید این ادعا ارائه نشده است، توضیح داد: «روند نگهداری و مراقبت از زندانیان زن توسط زنان انجام می‌شود و مردان در کل روند بازداشت زنان حضور ندارند. در هفته‌های اخیر، حداقل سه هیئت مستقل از شورای اسلامی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری و ستاد حقوق بشر اسلامی با سرکشی‌ها با زندانیان زن دیدار کردند و به صراحت اعلام کردند که هیچ زندانی زن این شایعه را تایید نکرده و آن شایعات را تکذیب کردند. آنها می خواهند ادعای دروغگویان را پیگیری کنند.”

دیروز دویچه وله فارسی به نقل از CNN بار دیگر این ادعا را مطرح کرد. این رسانه آلمانی نوشت: موضوع تجاوز جنسی به زنان معترض و زندانی با انتشار گزارش تحقیقی CNN در ماه دسامبر به طور گسترده مطرح شد. برخی از موارد تجاوز فیلمبرداری شده و برای باج‌گیری و وادار کردن معترضان به سکوت استفاده شده است.» چرا مردم در بازداشتگاه‌ها یا زندان‌ها باید از چنین جنایت و تخلف بزرگی فیلمبرداری کنند و تهدید به انتشار آن کنند در حالی که در واقع در حال تهیه مدرکی علیه خود و انتشار آن است. ادعای CNN و حامیان خارجی و داخلی آن علیه جمهوری را اثبات می کند. اسلامی؟ یعنی متجاوزان نمی فهمند اکران چنین فیلم هایی به معنای خودزنی به نفع ضدانقلاب است؟

  افتتاح پروژه آبرسانی به 63 روستای تحت تاثیر تنش آبی

البته چنین فیلم هایی وجود ندارد زیرا تجاوز در کار نیست، اما سی ان ان و دوستانش آنقدر مشتاق هستند که ادعای دروغ خود را به واقعیت تبدیل کنند که متوجه مفاهیم مضحک آن قسمت از سخنان خود نمی شوند. متجاوزی که برای تغییر رژیم این همه فداکاری کرد باید این فداکاری نهایی را هم انجام دهد و با پرداخت نکردن باج متجاوزان را مجبور به انتشار فیلم کند تا آبروی جمهوری اسلامی بیفتد!

دیدگاهتان را بنویسید