تکرار دوره نازی در آلمان

بر اساس این سرمقاله، مرکز آمار آلمان Destatis گزارش داد که افزایش قیمت مصرف کننده در سال گذشته تورم را به بالای 10 درصد رساند که بالاترین سطح از زمان نازی هاست.

آمار رسمی که روز پنجشنبه توسط اداره آمار فدرال منتشر شد نشان داد که تورم در آلمان در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل 10.9 درصد افزایش یافته است که نسبت به ماه قبل 8.8 درصد افزایش یافته است.

این سطح بالاتر از پیش‌بینی بازار 9.4 درصدی بود که از زمان ایجاد یورو در سال 1999 به عنوان یک رکورد بالا تلقی می‌شد.

تکرار دوره نازی در آلمان

بر اساس گزارش ها، افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی تاثیر قابل توجهی بر تورم فوق العاده داشته است.

این موسسه در بیانیه ای اعلام کرد: قیمت انرژی در سپتامبر 2022 حدود 43.9 درصد بیشتر از سپتامبر 2021 بود. قیمت مواد غذایی نیز نسبت به ماه مشابه سال قبل 18.7 درصد افزایش یافت.

تکرار دوره نازی در آلمان

چند روز پیش، دولت آلمان یک بسته 200 میلیارد یورویی (194 میلیارد دلاری) را برای جبران افزایش هزینه های انرژی و عواقب وخیم آن برای مصرف کنندگان و مشاغل تصویب کرد. بر اساس این طرح که با وام های جدید تامین مالی می شود، برلین تلاش خواهد کرد تا از افزایش شدید قیمت گاز و برق جلوگیری کند. همچنین برای جلوگیری از افزایش بیشتر قیمت، مالیات بر گاز بر مصرف کنندگان را لغو می کند.

گفته شد جزئیات و اطلاعات دقیق به همراه آمار نهایی از سطح تورم یک ماه گذشته توسط دستاتیس در تاریخ ۲۲ مهرماه منتشر خواهد شد.

  نگاهی به تاثیر تصویب 39 بند از مطالبات FATF و اجرای برجام در دولت روحانی/ سیدمحمدصدر: بدون برجام و FATF مشکلات کشور حل نمی شود!

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید