تکمیل بازسازی بلوک های آسیب دیده در اثر سیل و زلزله در سال 1401

معاون احیای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اتمام عملیات بازسازی بلوک های آسیب دیده سیل و زلزله در نیمه اول سال 1401 خبر داد.

به گزارش رجانیوس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مجید جودی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون سیل و زلزله در 13 استان کشور رخ داده است، از اتمام عملیات بازسازی بلوک های سیل زده و زلزله زده در نیمه اول سال جاری خبر داد. 1401 د.

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه کار بازسازی بلوک های آسیب دیده پس از جنگ به بنیاد مسکن واگذار شده و تاکنون ادامه داشته است، گفت: امسال در 13 استان سیل و زلزله رخ داد. زلزله گناوه، کردستان، مانه و سملگان در خراسان شمالی، سیل تیرماه در کرمان، زلزله شهریور کوچان، زلزله در اندیکا در خوزستان، زلزله در کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری، زلزله پس از فین هرمگان فارس کری در هرمز. ، فاجعه ای که امسال به واحدهای مسکونی آن استان ها خسارت وارد کرد.

جودی افزود: در مجموع حدود 35 هزار واحد بر اثر سیل و زلزله خسارت دیده اند که از این تعداد 16 هزار و 673 واحد ساختمانی و 18 هزار و 268 واحد تعمیراتی است که در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت در حال بازسازی هستند.

وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای تکمیل کلیه بلوک های آسیب دیده سیل و زلزله در نیمه اول سال 1401 و تحویل آن به متقاضیان، پیشرفت فیزیکی واحدهای تعمیری را بیش از 70 درصد و بلوک های ساختمانی را حدود 35 درصد برآورد کرد. درصد

  عبور از مرز دهانه تاخیر کمتری دارد

وی در عین حال از تکمیل حدود 5000 بلوک نیمه کاره آبگرفته در بندر امام خمینی(ره) و ساماندهی بافت فرسوده و آسیب دیده منطقه خبر داد و گفت: بازسازی تمامی بلوک های زلزله زده و سیل زده از سال های گذشته تکمیل شده است.

قائم مقام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: جبران خسارت های بازسازی شامل واحدهای آسیب دیده و همچنین اثاثیه و وسایل منزل است که بنیاد در این خصوص اقدام خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید