تیم مذاکره کننده عجولانه منافع کشور را قربانی نمی کند/ایران در موضوع اوکراین با یک طرف مقابل طرف مقابل نمی رود/روابط اقتصادی ایران و روسیه بر اساس منافع متقابل است/بن سلمان تمایل خود را برای گفت و گوی رسمی و سیاسی با ایران اعلام کرد. .

گروه سیاسی رجانیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری صبح امروز خود با بیان اینکه سیاست آقای رایضی گره زدن مذاکرات برای رفع تحریم ها به معیشت مردم نبوده است، گفت: ایران به عنوان یک انتخاب جدی به روند مذاکرات پایبند است و این مسیر را برای رسیدن به مقتدرانه دنبال خواهد کرد. توافق. ادامه دارد

ناصر کنعانی با یادآوری این نکته که ایران از میز مذاکره خارج نشده است، گفت: برخی کشورها انتظارات یک جانبه دارند تا ایران سریع به راه حل برسد اما ایران در مذاکرات احساسی عمل نمی کند و تیم مذاکره کننده منافع ایران را فدای عجولانه نمی کند. روند

اظهارات گروسی غیرفنی، نادرست و ناعادلانه است

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه در واکنش به اظهارات اخیر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، که در گفت‌وگو با یکی از روزنامه‌های اسپانیایی گفته بود اقدامات جبرانی ایران در واکنش به این توافق صورت گرفته است. انحراف کشورهای غربی از تعهدات خود در برجام ضربه مهلکی است و گفت: جمهوری اسلامی ایران یک عضو حفاظت شده است و آقای گروسی باید بر همکاری سازنده ایران تمرکز کند و در عوض بر توانمندی های هسته ای رژیم صهیونیستی بدون توجه به آن تمرکز کند. یک نظارت حفاظتی زیرا این تاسیسات یک خطر بین المللی است.

ناصر کنعانی اظهارات گروسی را غیرفنی، نادرست و غیرمنصفانه دانست و از وی برای ایفای نقش سازنده در روند مذاکرات دعوت کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر جزئیات روابط ایران و روسیه، تنها به این نکته اشاره کرد که روابط اقتصادی ایران و روسیه بر اساس منافع متقابل است و بر اساس آن قابل توسعه بیشتر است. ارزهای ملی

  رولزرویس و بنتلی رقبای جدی بودند

ایران در بحران اوکراین طرفی نخواهد گرفت

ناصر کنعانی در خصوص موضع ایران در قبال حوادث اوکراین و سوریه با اشاره به اینکه ایران مخالف هرگونه راه حل نظامی برای هر کشوری در منطقه است، گفت: معتقدیم که هر اختلافی باید با ابزار سیاسی حل شود و ورود سیاسی به راه‌حل بحران اوکراین بین مسکو و کیف ما معتقدیم که در حال انجام رایزنی های مستمر با کشورها در این زمینه هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ایران در بحران اوکراین در مقابل یکدیگر قرار نخواهد گرفت.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی تمایل خود را برای گفتگوی رسمی و سیاسی با ایران ابراز کرده است

ناصر خانانی همچنین در خصوص مواضع اخیر عربستان و برگزاری دور ششم مذاکرات تهران و ریاض، گفت: مذاکرات ایران و عربستان تاکنون نتایج دلگرم کننده ای داشته است، آقای محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی. عربستان در حاشیه نشست جده ابراز تمایل کرد که گفت و گوهای سیاسی رسمی و علنی بین ایران و عربستان در نشست آتی برقرار شود. ما این اظهارات را نشانه مثبتی در روند بهبود روابط دو کشور می دانیم و معتقدیم گام بزرگی در این زمینه بر خواهیم داشت.

ما در حال حاضر هیچ برنامه ای برای کاهش روابط با سوئد نداریم

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در ادامه اقدامات ایران در پی صدور حکم حبس ابد حمید نوری، شهروند زندانی کشورمان در سوئد، گفت: ما سفیر خود را از سوئد برای مشورت احضار کرده‌ایم، اما هیچ برنامه‌ای برای کاهش روابط با سوئد نداریم. زمان، زیرا نظر ما این است که مشکل آقای نوری را به صورت دوجانبه با مقامات سوئدی حل کنیم

  نظریه پرداز ناامیدی و امید

ناصر کنعانی تاکید کرد که ایران دادگاهی را که حمید نوری در آن محکوم شده است را فاقد صلاحیت قضایی می‌داند، اما او تلاش می‌کند مقامات سوئدی را متقاعد کند که این روند معیوب را اصلاح کنند.

رژیم صهیونیستی زباله های هسته ای خود را در سرزمین های فلسطین و برخی کشورهای منطقه دفن می کند

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان از تهدید فعالیت های غیرقانونی رژیم صهیونیستی برای صلح منطقه خبر داد و گفت: فعالیت های هسته ای مانند شمشیر در دست دیوانه ای به نام رژیم صهیونیستی است که از آن حمایت می شود. توسط برخی کشورها، از جمله ایالات متحده.

ناصر کنعانی ضمن مسئول دانستن مجامع بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی در قبال فعالیت های غیرقانونی رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: گزارش های زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه علاوه بر تهدید منطقه ای برای زرادخانه های رژیم صهیونیستی، اثرات تشعشعات هسته ای نیز وجود دارد. ناشی از انتشار زباله های هسته ای این رژیم در سرزمین فلسطین و برخی کشورهای منطقه اعمال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید