ثبت نام از داوطلبان راهپیمایی اربعین 1401 آغاز شد

به گزارش ایران آنلاین، معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از آغاز ثبت نام پیاده روی اربعین حسینی 1401 همزمان با دهه کرامت خبر داد.

به گزارش رجانیوس به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی حرم، یوسف افضلی گفت: پیش بینی می شود در دهه 40 حدود 5 میلیون زائر ایرانی از عتبات عالیات بازدید کنند. اعزام 15 هزار خادمان اربعین آغاز شد.

وی با تاکید بر اینکه تزریق سه نوبت واکسن برای کارکنان موکب اجباری است، افزود: علاقه مندان به برپایی موکب و همچنین موکبی که مجوز آن به پایان رسیده است می توانند با سامانه موکب به نشانی http: // تماس بگیرند. mokeb.atabat.org برای درخواست مجوز یا تمدید مجوز.

خدمات موکب ها بر اساس حرکت شبانه و استراحت روز در طول زیارت است

افضلی گفت: با توجه به اینکه امسال دمای هوا در دهه 40 به بالای 40 درجه می رسد، پیش بینی می شود زائران شبانه مسیر را طی کنند، لذا به موکب اطلاع داده ایم تا اقدامات لازم را برای استراحت زائر و اقامت در طول روز انجام دهند. و به ترافیک شبانه فکر کنید.

دبیر کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و پذیرایی ستاد اربعین حسینی با بیان اینکه نیازمند دستگاه های برودتی مانند اسپیلت، آبسردکن و یخ ساز هستیم، گفت: برنامه ریزی لازم برای تامین 100 میلیون بطری آب آشامیدنی سالم با همکاری دستگاه های سردخانه ای از جمله اسپیلت، آبسردکن و یخ ساز است. برخی از خیریه ها

وی افزود: اولویت راهپیمایی های ایرانی در دهه 40 امسال تامین محل استراحت و اسکان نمازگزاران و تامین آب آشامیدنی خنک است و در حوزه غذا نیز هدف این است که با مشارکت راهپیمایی های عراقی انجام شود.

  Omicron خطرناک ترین جهش کرونری در کودکان است

افضلی تاکید کرد: هرگونه اقدام در خصوص اسکان، غذا و جمع آوری کمک های مردمی برای اربعین باید با هماهنگی و تایید کمیسیون مشارکت های مردمی، اسکان و سفره های اربعین حسینی به دو صورت انجام شود.

وی افزود: مطمئن ترین راه برای نذری دادن به اربعین مراجعه به درگاه ستاد توسعه و آبادانی عتبات و قسمت پرداخت نذورات و انتخاب گزینه اربعین حسینی در آدرس https://atabat.org/fa/onlinepayment/form است.

به گفته معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی، دومین راه اهدای هدایایی و نذورات برای موکب های رسمی مجوز دارد.

افضلی با بیان اینکه میزبان اصلی راهپیمایی اربعین حسینی دولت و مردم عزیز عراق بود، افزود: حضور موکب ها و خادمان ایرانی صرفاً به منظور شرکت در فیض پذیرایی از نمازگزاران حسینی است.

دیدگاهتان را بنویسید