ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

در واقع متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون نیاز به آزمون ورودی می توانند بر اساس معدل خود ادامه تحصیل دهند. برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، معدل تایید می شود و برای متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته، معدل کاردانی مهم خواهد بود.

در مقاله زیر اطلاعات کلیدی که می تواند بر تصمیم شما برای انتخاب دانشگاه علمی کاربردی برای ادامه تحصیل تاثیر بگذارد را به شما خواهیم گفت.

همه چیز درباره ثبت نام در دانشگاه بدون آزمون داوطلبی

دانشگاه علم و صنعت کاربردی یا UAST به زبان انگلیسی؛ یکی از گروه های آموزشی معتبری است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند. این دانشگاه نقش مهمی در تربیت افراد توانمند و متخصص جامعه دارد.

دانشگاه علمی کاربردی به دو صورت یک ترم و یک ترم کار می کرد. البته سیاست های کارگری-آموزشی به تدریج دستخوش تغییرات جدیدی شد و آموزش های یک ترم به طور کلی جایگزین آموزش های تقلب شد.

رشته های قابل تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی

• مقطع کاردانی: تحصیل در این مقطع بدون کنکور و سوابق تحصیلی و دیپلم متوسطه از عوامل موثر در محل پذیرش خواهد بود.

• کارشناسی پاره وقت: تحصیل در این مقطع نیز بدون کنکور است. یکی از معیارهای اولیه برای انتخاب محل پذیرش، سوابق تحصیلی و معدل دانشجو خواهد بود.

• مقطع کارشناسی ارشد: علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند با شرکت در آزمون داخلی که هر ساله توسط دانشگاه علمی کاربردی برگزار می شود به هدف خود دست یابند.

دانشگاه علمی کاربردی هر ساله در ماه های مهر و بهمن از متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی را دارند می پذیرد. اما شرایط داوطلبان کارشناسی ارشد کمی متفاوت است و داوطلبان تنها یک بار در سال می توانند شانس خود را برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود با آزمون داخلی امتحان کنند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

خوشبختانه با وجود دانشگاه علمی کاربردی می توانید از مسیر پر استرس کنکور سراسری دور بمانید و بدون نگرانی به تحصیل خود ادامه دهید.

آشنایی با گروه های مطالعاتی NTUU

متقاضیان می توانند تنها یک گروه آموزشی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. در ادامه باید از بین رشته هایی که به عنوان زیرمجموعه گروه آموزشی مورد نظر وارد می شود، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. در صورت عدم توجه متقاضی به این اصل مهم، فرآیند ثبت نام با شکست مواجه خواهد شد.

زیر گروه های دانشگاه علمی کاربردی عبارتند از:

• کشاورزی

• مدیریت و خدمات اجتماعی

• فرهنگ و هنر

• صنعت

زمان دقیق ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه UAST

• ترم مهرماه: بر اساس تاریخ اعلام شده سال گذشته، داوطلبان ادامه تحصیل در مقطع کاردانی از چهارم لغایت یازدهم شهریور ماه فرصت ثبت نام داشتند. مهلت پذیرش دانشجویان داوطلب از 20 تا 28 شهریور ماه اعلام شده است.

• ترم بهمن: طبق ساعات اعلام شده سال گذشته، متقاضیان کاردانی از 25 لغایت 22 آذرماه برای ثبت نام ترم بهمن دانشگاه علمی کاربردی وقت داشتند. بازه زمانی 26 تا 23 دی ماه نیز برای داوطلبان مقطع کارشناسی بدون وقفه در نظر گرفته شد.

این دوره ممکن است هر سال کمی متفاوت باشد. البته به طور کلی و با توجه به روال طی شده در سال های گذشته معمولاً ابتدا برای داوطلبان کاردانی ثبت نام و سپس داوطلبان کارشناسی انجام می شود.

%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C خبر اولیه

(تصویر زیرنویس) کسانی که مایل به ادامه تحصیل در SFU هستند می توانند در دو ترم مهر و بهمن ادامه تحصیل دهند.

نحوه ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

اولین نکته ای که برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی باید به آن توجه کنید این است که تمامی فرآیندهای این دانشگاه به صورت آنلاین در دسترس هستند. بنابراین از مراجعه حضوری به مراکز این دانشگاه خودداری شود. برای ثبت نام اینترنتی باید به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنید.

  لیگ قهرمانان شکست سنگین پورتو با وجود گل طارمی / نتایج مسی برای از دست دادن پپ / تحقیر رئال توسط شریف

قدم به قدم برای ثبت نام موفق

1. سایت سازمان سانسه را بررسی کنید

2. لینک کلی علمی-کاربردی را از منوی سایت انتخاب کنید

3. دانلود دفترچه ثبت نام (برای هر مقطع یک دفترچه جداگانه در سایت بارگذاری می شود. توجه داشته باشید که دفترچه هر ترم تغییر می کند و اطلاعات ثبت نام، حوزه های انتخابی، دانشگاه ها و … در مهر و بهمن ماه به روز می شود.)

4. به قسمت خرید کارت مراجعه کنید و کارت اعتباری بگیرید

5. لینک ثبت نام را انتخاب کنید

6. اطلاعات داوطلب را وارد کنید

7. رسید و کد رهگیری (در صورتی که متقاضی کد رسید و رهگیری را با موفقیت دریافت کند به این معنی است که مراحل ثبت نام را با موفقیت انجام داده است. عدم دریافت رسید و کد رهگیری به معنای ناقص ماندن مراحل ثبت نام است.)

زمان اعلام نتایج

سایت اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی همان سایت سانسه می باشد. داوطلبانی که برای ترم مهر یا باخمن ثبت نام کرده اند می توانند در مدت 2 تا 3 هفته پس از پایان مهلت ثبت نام، نتایج را در سایت ارزیابی مشاهده کنند.

پس از مشخص شدن نتایج، دانشجویان باید در دو مرحله ثبت نام خود را تکمیل کنند. این دو مرحله عبارتند از:

• ثبت نام اینترنتی: این ثبت نام در سایت هماوا به آدرس edu.uast.ac.ir انجام می شود.

• ثبت نام حضوری: دانشجویان برای تکمیل مراحل ثبت نام با همراه داشتن مدارک تحصیلی و هویتی به دانشگاه محل پذیرش مراجعه کنند.

شرایط و ضوابط عمومی برای متقاضیان تحصیل در SSU

  فروش 381 میلیارد تن نفت ایران

• کلیه متقاضیان باید پیرو دین مبین اسلام و جمهوری اسلامی ایران باشند.

• متقاضیان باید فاقد سابقه اخلاقی و کیفری باشند.

• متقاضیان باید خود را متعهد به قوانین و مقررات دانشگاه علمی کاربردی کنند. بنابراین، آنها باید هر ساله شهریه را با در نظر گرفتن مصوبات سالانه پرداخت کنند. کمبود خوابگاه برای دانشگاه را هم قبول دارند.

• طبق ضوابط VUI، عدم ممنوعیت خدمت سربازی اجباری برای داوطلبان مرد نیز لحاظ می شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

• 6 عکس شخصی

• مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)

• کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی آقایان داوطلب

• ارائه مدارک تحصیلی (ارائه گواهی یا اصل مدرک دیپلم برای علاقه مندان به ثبت نام در مقطع کاردانی و ارائه مدرک کاردانی برای متقاضیان ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته)

• ارائه کپی صفحه اول دفترچه بیمه متقاضی

• ارائه دفترچه کار و آخرین فیش حقوقی برای داوطلبان شاغل

بایدها و نبایدهای ثبت نام

1. متقاضیان مدرک کاردانی می توانند حداکثر 30 رشته از یک گروه مقطع تحصیلی را در حین انتخاب رشته انتخاب کنند. در صورتی که این تعداد برای متقاضیان مقطع کارشناسی ناپیوسته به 20 رشته کاهش یابد.

2. کارمندانی که قصد ادامه تحصیل دارند می توانند در SSU ادامه تحصیل دهند. زیرا این دانشگاه برای این دسته از افراد امتیازات ویژه ای دارد.

3. وضعیت پذیرش شاغل یا آزاد و همچنین جنسیت واجد شرایط دو فاکتور بسیار مهمی است که متقاضیان در انتخاب رشته باید به آن توجه کنند.

آخرین کلمه

هدف ما از ارائه این مقاله افزایش آگاهی علاقمندان نسبت به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در ترم اول و دوم بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاوره از کارشناسان گروه مشاوران تهران می توانید با شماره 02188906532 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید