ثبت یک میلیارد تراکنش داده در مرکز ملی تبادل اطلاعات

مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) یکی از اجزای شبکه ملی اطلاعات برای پیاده سازی دولت الکترونیک است که دارای دو دروازه GSB و PGSB برای تبادل اطلاعات بین دولت و سازمان های تجاری است.برای کار و استعلام به صورت الکترونیکی.

آخرین وضعیت مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) (GSB) و مرکز عمومی اطلاعات عمومی (PIX) برای تبادل اطلاعات نشان می دهد که در سه ماه گذشته مرکز ملی تبادل اطلاعات میزبانی نزدیک به یک میلیارد از 656 میلیون نفر را داشته است. نزدیک به 307 میلیون تراکنش است.

ثبت کشور بهترین وسیله برای تبادل داده برای خدمات عمومی است

اما معامله مرکز ملی تبادل اطلاعات سازمان اطلاعات کشور در سه ماه گذشته چگونه بوده است؟

گزارش سازمان فناوری اطلاعات حاکی از آن است که تا اسفند ماه 1400 تعداد 1290 خدمت توسط 67 سرویس دهنده ارائه و توسط 296 ارائه دهنده خدمات دریافت شده است که در مجموع 211 میلیون و 799 هزار و 211 تراکنش ثبت شده است.

در آوریل 1401 تعداد خدمات ارائه شده به 1307 رسید و تنها یک دستگاه به دستگاه های سرور اضافه شد و دستگاه های سرویس گیرنده ثابت ماند. حجم معاملات در این ماه 174 میلیون و 823 هزار و 556 مورد بوده است. در اردیبهشت 1401 تعداد خدمات ارائه شده مجدداً افزایش یافت و به 1364 رسید، اما تعداد خدمات دهندگان و گیرندگان خدمات تغییری نکرد و در دو ماه گذشته 269 میلیون و 653 هزار و 309 تراکنش و جمعاً 865 میلیون و 476 هزار تراکنش به ثبت رسید. 444 درخواست انجام شده

  افزایش قیمت کالاها ممنوع شده است

در اتوبوس خدمات عمومی، تراکنش ها توسط دستگاه های اجرایی انجام شد و بر اساس تعداد تراکنش ها، بهترین ارائه دهندگان خدمات شناسایی شدند. بر اساس اعلام سازمان فناوری اطلاعات، در مورد بهترین ارائه دهندگان خدمات از ابتدای سال جاری تاکنون، بهترین ارائه دهندگان خدمات معمولاً در بین 68 سرویس دهنده سازمان ثبت احوال کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و قوه قضائیه با 28 … 63 درصد قوه قضائیه 16.83 درصد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی 14.41 درصد ثبت نام کردند.

بهترین سرویس‌دهنده‌ها بر حسب تعداد تراکنش (دریافت خدمات الکترونیکی از اتوبوس خدمات دولتی GSB) نیز جزو 348 دستگاه متصل به مرکز ملی تبادل اطلاعات از ابتدای سال جاری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بیمه است. سازمان و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، به طوری که تامین اجتماعی 16.48 درصد، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 11.81 درصد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 8.60 درصد سایر دستگاه ها و این میزان تراکنش را به ثبت رسانده اند. .

در بخش پرکاربردترین خدمات، بیشترین تراکنش بیش از 174 میلیون تراکنش در اردیبهشت ماه جاری شامل درخواست ثبت نام، سامانه تکمیلی هویت سازمان نظام وظیفه عمومی، سرویس شاهکار، استعلام بیماری تاج پلت فرم ایرانی، اخذ آدرس دریافت اطلاعات بارنامه به صورت فیلدهای مجزا با کد پستی خدمات ارسال مدارک ebox و خدمات درخواست واکسن می باشد.

وزارت کشور بهترین دستگاه در تبادل اطلاعات خدمات عمومی است

اما معامله مرکز ملی تبادل اطلاعات در اتوبوس دولتی (PGSB) در سه ماه گذشته چگونه بوده است؟

گزارش سازمان فناوری اطلاعات نشان می دهد که در اسفند 1400، 193 خدمت ارائه شده است. 26 ارائه دهنده خدمات و 620 ارائه دهنده خدمات وجود دارد که از این تعداد 91 میلیون و 806 هزار و 921 تراکنش ثبت شده است.

  57 درصد به حداقل دستمزد اضافه شد.

در آوریل 1401 تعداد خدمات ارائه شده به 196 رسید و تنها دو دستگاه به دستگاه های خدمات اضافه شد و به 28 شماره رسید. تعداد دستگاه های مشتری با افزایش 21 دستگاهی به 641 دستگاه رسید و در این ماه تعداد تراکنش ها به 120,051,398 رسید.

در اردیبهشت 1401 تعداد خدمات ارائه شده مجدداً به 211 رسید. تعداد دستگاه های خدماتی به 32 دستگاه و تعداد دستگاه های خدماتی – 650 و 94 میلیون و 992 هزار و 874 تراکنش به ثبت رسید و در دو ماه گذشته در مجموع 215 میلیون تراکنش ثبت شد. 444 هزار و 272 درخواست انجام داد.

از ابتدای سال جاری تاکنون، 32 شرکت برتر ارائه دهنده خدمات، شامل وزارت کشور (مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار)، سازمان استخدامی و سازمان فناوری اطلاعات ایران (پیامک همراه دولت) هستند. سیستم). کشور (مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار) 82.08 درصد از تراکنش ها، سازمان اداری استخدامی 9.71 درصد تراکنش ها و سازمان فناوری اطلاعات ایران (سامانه پیام کوتاه دولتی تلفن همراه) و 2.90 درصد تراکنش ها ثبت شده است.

از نظر دریافت خدمات الکترونیکی از PGSB (مشتریان برتر)، بیشترین تعداد تراکنش با استفاده از خدمات الکترونیکی در بین 650 شرکت و دستگاه اجرایی متصل به مرکز ملی تبادل اطلاعات از ابتدای سال جاری، کشور و سازمان پست اسلامی است. جمهوری ایران.

طبق معمول بیش از 94 میلیون تراکنش در این ماه، سرویس استعلام بیماری کرونا، بستر ایران من، سامانه استخدامی امید، ارسال پیامک به سازمان امور اداری و کار، درخواست مجوز سفر از وزارت کشور. پاسخ به استعلام هویت کاربران خدمات پستی ارتباطات و فناوری اطلاعات (شاهکار)، ارسال پیام کوتاه (اس ام اس) به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات.

  کاهش شیب تورم مسکن از 81 درصد به 20 درصد

برش

اولین اتوبوسی که در سال 1995 راه اندازی شد GSB نام داشت که مسئول پاسخگویی به سؤالات بین بخشی، عمدتاً G2G (دولت-دولت) بود. این بخش مربوط به دهه‌های دهه‌های مختلف است.

این یک بازی هدف گذاری برای دو دهه آینده و یک بازی هدف گذاری برای دو دهه آینده است. اینها گزارش های دوره ای از ایالات متحده آمریکا هستند که به صورت دوره ای از برخی از معاملات تراکنش ها (G2G) و کشورها (کشورها) و کشورها گزارش می دهند. گیت وی GSB بر روی بستر شبکه ملی اطلاعات پیاده سازی شده و به شبکه های عمومی و اینترنت دسترسی ندارد.

تقاطع دوم با نام حمل و نقل عمومی (PGSB) در سال 1377 به دلیل نیاز کسب و کارها به استفاده از خدمات دولتی سازمان فناوری اطلاعات ایران برای ارائه خدمات و استعلام بین دستگاه های اجرایی (G2B) یا خدمات بین بخشی راه اندازی شد. شبکه های عمومی شبکه ملی اطلاعات یا اینترنت.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید