جانسون برای همیشه از سیاست بازنشسته شد

یک روزنامه انگلیسی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که «بوریس جانسون» نخست وزیر مستعفی انگلیس به فکر بازنشستگی دائمی از سیاست است.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، منابع آگاه به نقل از روزنامه تلگراف گزارش داده اند که بوریس جانسون نخست وزیر مستعفی انگلیس به فکر کناره گیری برای همیشه از سیاست است.

منابع مورد استناد افزودند: جانسون در حال حاضر قصد ندارد از سمت پارلمانی خود صرف نظر کند تا از برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس عوام در پارلمان بریتانیا که می‌تواند منجر به پیروزی مخالفان شود، جلوگیری کند. زیرا این می تواند ضربه دیگری به حزب حاکم محافظه کار وارد کند.

این منابع خاطرنشان کردند: جانسون در مورد لزوم نامزدی برای انتخابات پارلمانی آتی مطمئن نیست.

بر همین اساس، یک منبع آگاه به این روزنامه انگلیسی گفته است که جانسون آخر هفته را به فکر این موضوع می گذراند و فکر نمی کنم هنوز تصمیمی گرفته باشد.

لازم به ذکر است که پس از استعفای جانسون از نخست وزیری، وزیر بهداشت سابق بریتانیا، وزیر دارایی در دولت جانسون، وزیر حمل و نقل در آن دولت و وزیر بازنشسته خزانه از کابینه جانسون نامزدی خود را اعلام کردند. برای رهبری حزب محافظه کار

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در پی آخرین رسوایی ها در کابینه خود و کناره گیری 50 وزیر و نماینده پارلمان از همکاری با وی، سرانجام استعفای خود را از سمت نخست وزیری اعلام کرد.

با اعلام استعفای رسمی جانسون از سمت نخست وزیری بریتانیا، حزب محافظه کار روند انتخاب جانشین وی را از روز پنجشنبه آغاز کرد، روندی که ممکن است هفته ها یا شاید ماه ها طول بکشد تا به نتیجه برسد.

  5 محصول سایپا برای مادران در سال جدید جزئیات

استعفای پی در پی وزرای کابینه بریتانیا جانسون را مجبور به کناره گیری کرد. موج استعفاها در کابینه بریتانیا پس از آن آغاز شد که جانسون به دلیل آزار جنسی یکی از اعضای ارشد کابینه تحت فشار قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید