جدایی مهناز از یاسین; سناریوی فریب یک ملت

گروه فرهنگی – رجانیوز: مهناز افشار در روز درگذشتش بار دیگر خبر ازدواج مجدد خود با همسرش یاسین رامین را اعلام کرد. مهناز افشار شاید در دنیای بازیگری بازیگر خوبی باشد اما در دنیای واقعی بازیگر فوق العاده ای است. او می تواند 80 میلیون نفر را فریب دهد و در نهایت چنان ژست افسرده کننده ای انجام دهد که همه فکر کنند او ستمدیده است. مهناز افشار در سال 1372 با یاسین رامین ازدواج کرد. ازدواجی که در سال 1388 منجر به طلاق شد.

اما یاسین رامین کیست؟

یاسین رامین، فرزند محمدعلی رامین، مشاور مطبوعاتی احمدی نژاد، کارمند سابق قراردادی در جمعیت هلال احمر است. دو سال بعد در مجمع عمومی فوق العاده به عنوان مدیرعامل شرکت رشد انتخاب شد.

به گفته محسن ضیایی، مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر، یکی از دلایل انتخاب یاسین رامین به عنوان مدیرعامل شرکت رشد، قانون آلمان است که بر اساس آن هر شرکتی که در این کشور فعالیت می کند باید تحت نظارت و مسئولیت شهروند آلمانی باشد. به تابعیت آقای رامین مسئولیت شرکت به ایشان محول شد.

رشد یک شرکت مرتبط با هلال احمر بود که تجهیزات پزشکی و دارو را از آلمان خریداری و به ایران وارد می کرد. 65 درصد از سهام این شرکت در اختیار هلال احمر و 35 درصد در اختیار سهامداران داخلی است که می توانند بر اقدامات شرکت نظارت داشته باشند.

یکی از اولین اقدامات رامین خرید 35 درصد باقیمانده سهام و واگذاری 100 درصد سهام به هلال احمر بود که توانست از کنترل سهامداران داخلی که قبلاً اعتماد خود را به هلال احمر ثابت کرده بودند رهایی یابد.

  خرید شیر خنک کننده دمایی ارزان در تهران

یک سال پس از انتصاب رامین به سمت مدیرعاملی رشد در آلمان، مدیرعامل وقت سازمان تدارکات پزشکی طی نامه ای خواستار کپی صورت های مالی شرکت شد و این درخواست در تاریخ 4 خرداد 90 و 7 تیرماه همان سال تکرار شد. سال

نکته جالب اینکه رامین هیأت سازمان تدارکات را برای بررسی وضعیت شرکت رشد نپذیرفت و سرانجام در 20 فروردین 91 مدیرعامل وقت سازمان تدارکات پزشکی وی را برای تعیین وضعیت نهایی شرکت به تهران احضار کرد.

سرانجام پس از کش و قوس های فراوان و عدم همکاری رامین با مالک اصلی سرمایه، سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، در تاریخ 30 خرداد 1391، این سازمان طی نامه ای رسمی رامین را از هرگونه فعالیت تجاری منع و حسابرس اسناد را در آلمان منصوب کرد. اما یاسین رامین با او همکاری نمی کند و حتی به او نمی گویید که مدارک در کجا نگهداری می شود.

سه ماه پس از برکناری رامین، او خودروی جگوار را به قیمت 18 هزار یورو به رشد فروخت و مدعی شد خودرو را برای پرداخت بدهی فروخته است، اما تا زمانی که هلال احمر از شرکت رشد درخواستی نکرد، بازپرداخت نشد. ارسال محموله با برنامه ریز انسولین که مبلغ 873 هزار یورو به ایران پرداخت شد اما رامین با استناد به نامه سازمان آن را ممنوعیت تجارت خواند و مقرر شد این مبلغ به صورت واقعی به حساب وی واریز شود. حساب در کرج ریال به جای انجام شده.

در 5 اسفند 93 سازمان تامین پزشکی که از رفتار رامین به تنگ آمده بود، فردی جدید را به سمت مدیرعاملی شرکت رشد منصوب کرد. رامین که قرار بود در آبان 93 با مدیرعامل جدید شرکت برای تکمیل انتقال مدیرعامل به آلمان دیدار کند، با حقوق 5000 یورویی و بلیط هواپیما سه میلیون و 400 هزار تنی عازم آلمان شد اما نشد. موافقم با همین حقوق به آلمان رفت و سهام شرکت رشد را به نام خود به هفتم خرداد واگذار کرد.

  کلاه گشاد هند به ایران و بی لیاقتی وزارت امور خارجه

مسئولان تدارکات پزشکی معتقدند واگذاری سهام شرکت رشد آخرین ترفند رامین برای جلوگیری از دسترسی هلال احمر به اسناد این شرکت است و از آن تاریخ هلال احمر جایگاه خود را به عنوان مالک سرمایه از دست داد و در نهایت شرکت رشد منحل شد. در تاریخ 2 مهر 95 به دلیل کمبود دارایی.

سرانجام در مرداد ماه 1395 با شکایت هلال احمر دستگیر و متهم به دریافت دو میلیون دلار از این سازمان واردات دارو شد اما مبلغی را به فروشنده این تجهیزات نداد. او در مارس همان سال با قرار وثیقه ۲۹ میلیارد دلاری از زندان آزاد شد. دادگاه بدوی رامین را به اتهام خیانت در امانت به ۳ سال حبس تعزیری و دو اتهام انتقال مال از دو تا ۷ سال حبس محکوم کرد.

طلاق اسکار

مهناز افشار پس از اعلام نظر دادگاه بدوی از جدایی خود از یاسین رامین خبر داد. او پس از دریافت بسیاری از اموال رامین به عنوان مهریه از کشور خارج شد تا این اموال به دست او و همسرش نرود. یاسین رامین پس از دو سال طلاق در حادثه ای عجیب تبرئه شد و برای رفع ممنوع الخروجی و ازدواج مجدد با مهناز افشار راهی آلمان شد.

مهناز افشار در این سال ها به ویژه پس از مهاجرت به آلمان، تلاش زیادی کرد تا خود را حامی مردم نشان دهد و به این ترتیب حتی از اخاذی های دروغین هم عدول نکرد. وی در آخرین تلاش‌های خود که با کمپین تقاضای واکسن از سازمان بهداشت جهانی همراه بود، وضعیت ایران را بحرانی توصیف کرد. این بازیگر ترجیح می دهد با پول این ملت کیلومترها خوش بگذراند و هر از گاهی برای خرید وام اشک تمساح بریزد.

  پیش بینی بازار سهام در سال آینده چرا 80 درصد شرکت های ثبت شده رشد نمی کنند؟

با نگاهی به فضای مجازی پس از ازدواج مجدد وی با یاسین رامین متوجه می شویم که او روز به روز در بین مردم اعتبار خود را از دست می دهد. او مثل گربه گوشه دیوار تحت فشار است، پس احتمالاً از این به بعد دشمنی بیشتری با نظام اسلامی خواهد داشت، زیرا فقط با ژست در مخالفت می تواند برای مخالفان جمهوری اسلامی کمی احترام قائل شود.

دیدگاهتان را بنویسید