جدیدترین شکل “جاسوسی” در جهان

16509 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، جاسوسی مهم ترین، اساسی ترین و استراتژیک ترین ابزار غرب به ویژه غرب برای تأثیرگذاری بر جهان امروز و این دنیای کثیفی است که با جاسوسی در زمان جنگ ایجاد کردند و دنیا را به مهد پرورش تبدیل کردند. برای منافع خود به پایین ترین شکل ممکن. ، او هنوز قدرت دارد، حداقل برای غرب، که فکر می کنند حق دارند از زندگی همه جاسوسی کنند، برای همه پرونده درست کنند و در نهایت هر تصمیمی که می خواهند در مورد دیگران بگیرند.

اگرچه با فروپاشی بلوک شرق بخشی از این بار برداشته شد، اما انتظار داشتند کشورهای غربی سرمست از پیروزی، دنیا را در دست بگیرند، تکلیف کنند و در نهایت نظرات و عقاید آنها را در برابر مردم جهان بپذیرند. این مهم به این راحتی اتفاق نیفتاد و بسیاری از کشورها آمادگی پذیرش و مقابله با سلطه و هژمونی غرب را نداشتند، کشورهای مستقل همچنان وجود داشتند و گسترش می یافتند، افکار مستقل و افرادی در جهان پیدا می شدند که همچنان می خواستند با تمامیت خواهی افسارگسیخته مخالفت کنند. و لیبرالیسم با هدف یکسان سازی افکار و اذهان.

این مشکلات باعث شده است که غرب بار دیگر دست به دامن زشت ترین و کثیف ترین ابزار خود یعنی «جاسوسی» شود که شاید واژه ای ساده برای یک نهاد یا دستگاه امنیتی باشد و شاید عنوانی «ناب» و «فریبنده» برای کسانی که فکر می کنند. دارند کار درستی می‌کنند، اما در بطن «جاسوسی» هزاران چیز آشکار و پنهان است که شناسایی آن‌ها می‌تواند عمق نازیبه و شنیع آن را روشن کند. اما هر چه کشورهای غربی در مواجهه با ناتو و به خصوص آمریکا دست و دندان خود را از دست می دهند، مغزشان بیشتر می کشد، یعنی ابزار قدیمی را از دست داده اند.

  نظر آیت الله سیستانی در مورد واکسن تاج

نگاهی به رفتار غیرانسانی سازمان جاسوسی آمریکا در چند دهه گذشته نشان می‌دهد، بر اساس گفته‌های رئیس سابق مایک پمپئو، یک فرد چقدر می‌تواند حقیر و پست شود و یک فرد چقدر پست و پست می‌شود. اینکه آمریکا چه مقدار سالانه برای آژانس های جاسوسی متعدد خود هزینه می کند موضوع دیگری است که خوب است بدانیم و نشان می دهد که فعالیت های جاسوسی کاخ سفید در جهان به اندازه بودجه رسمی سالانه چندین کشور هزینه دارد، هزینه ای که اکنون به به کشور دیگری رفته است.

با این حال، روزنامه انگلیسی تایمز گزارش داد که ایالات متحده در جمع آوری اطلاعات از منابع باز (یا در دسترس عموم) از چین عقب مانده است و این مشکل واشنگتن و متحدانش را در معرض خطر “بی توجهی به بحران های جهانی آینده، تهدیدات نظامی یا اقدامات تهاجمی از سوی آمریکا قرار می دهد.” پکن.” .Gives این فرآیند شامل جایگزینی سریع اقدامات جاسوسی سنتی یعنی مزدوران در زمین و جمع آوری اطلاعات از منابع محرمانه با داده ها و اطلاعات در دسترس عموم است که به عنوان “هوش منبع باز (OSINT)” به معنای “جستجوی گسترده در فضای باز” شناخته می شود. منابع اطلاعاتی”. بوده است

این روزنامه انگلیسی در گزارش خود به این نتیجه رسید که نزدیک به 80 درصد از سازمان های اطلاعاتی مانند سیا اکنون توسط OSINT تامین می شود. به عنوان مثال: “پست های منتشر شده در شبکه های اجتماعی حاوی اطلاعات حساس در مورد استقرار نیروهای روسی در اوکراین تاثیر سریع تر و قوی تری نسبت به تصاویر منتشر شده توسط شرکت های ماهواره ای از تحرکات نیروهای روسی داشت.”

  افزایش 29 درصدی تولید ایران خودرو

این روزنامه ادامه داد که ایالات متحده سالانه حدود 90 میلیارد دلار برای جاسوسی هزینه می کند. از زمان انتخاب رئیس جمهور جو بایدن، تمرکز جامعه اطلاعاتی از دو دهه جنگ در خاورمیانه و افغانستان به رویارویی با جاه طلبی های چین برای قدرت و هژمونی جهانی تغییر کرده است. به نظر می رسد چین در حال حاضر حدود 100000 نفر با اطلاعات منبع باز کار می کنند. حتی شرکت‌های خصوصی واحدهای نظارتی خود را در وب‌سایت‌هایی مانند توییتر، فیس‌بوک و یوتیوب راه‌اندازی کرده‌اند تا از اولین کسانی باشند که از تغییرات مورد انتظار در وضعیت امنیتی جهانی مطلع می‌شوند.

سیاستگذاران ایالات متحده می دانند که کشورهایی مانند چین در OSINT پیشرو هستند. موسسه METTER آمریکا؛ موسسه غیرانتفاعی دفاع و اطلاعات اعلام کرد: استفاده از OSINT توسط رقبای جهانی ایالات متحده از نظر نیازهای امنیت ملی کاملاً از ما پیشی گرفته است. مقدار اطلاعات دقیقی که از درگیری هایی مانند اوکراین به دست می آید یک چالش بزرگ است. اما در عین حال، این فرصتی است برای پیش بینی بهتر چگونگی پیشرفت رویدادهای جهان. همانطور که واشنگتن به نظارت بر درگیری ها در سراسر جهان ادامه می دهد، نیاز و ارزش OSINT در سال های آینده آشکارتر خواهد شد.

منبع: اخبار سوریه

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید