جزئیات بسته حمایتی فرهنگی و رسانه ای اعلام شد

مدیرعامل جدید صندوق اعتباری هنر در اولین نشست خبری خود به تشریح جزئیات نحوه اعطای بسته حمایتی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه پرداخت.

به گزارش رجانیوز، سید مجید پوراحمدی، مدیرعامل جدید صندوق اعتباری هنر روز دوشنبه 29 آذرماه در اولین نشست خبری خود به تشریح جزئیات ارائه بسته حمایتی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه پرداخت.

سید مجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ابتدای این نشست با ارائه فعالیت های این صندوق در ماه های اخیر توضیح داد: آنچه در جلسه امروز می خواهیم به آن اشاره کنیم، تبیین بسته حمایتی از هنرمندان و اصحاب رسانه است. وی ادامه داد: پروژه ای که چند ماه طول کشید و امروز به جایی رسیده است که می توان آن را توضیح داد اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم جایگاه حمایت از لایه های مرجع مورد توجه قرار گرفت. حوزه های مختلفی که یکی از آنهاست. حمایت مسئولان اعم از حوزه هنری و فرهنگی و توزیع عادلانه خدمات بود.در خصوص حمایت از هنرمندان و موضوع بسته حمایتی و وزیر ارشاد پیگیری های لازم را در این زمینه انجام داد. است و کار با دریافت دستور از رئیس جمهور آغاز شد.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهریور 1400 موضوع پیگیری بسته حمایتی را آغاز کرد و پس از طی مراحل اداری، اکنون به اطلاع عموم هنرمندان خواهد رسید. این بسته شامل چندین بخش است که شامل سپرده بلاعوض و بخشی شامل تسهیلات بانکی است. صندوق اعتباری هنر هم اکنون مهم ترین و جامع ترین نهاد مالی و حمایتی دولت در عرصه فرهنگ و هنر کشور است و خوشبختانه این حوزه هر روز در حال افزایش است و به بخش مهمی از حوزه حمایتی تبدیل می شود.

  طرح عدم تغییر ساعت رسمی کشور تصویب شد

پوراحمدی گفت: یکی از محصولات صندوق اعتباری هنر آرت کارت است که به عنوان واسط زیرساخت ایجاد شده و خدمات مختلفی بر روی این کارت هنری ایجاد شده است که یکی از این خدمات، سپرده های بلاعوض است که در این حساب واریز می شود. «هنر کارت» زیرساختی است که خدمات مختلف را شکل می‌دهد و شاید این ودیعه یکی از کم‌ترین خدمات باشد. البته در روزهای آینده جزئیات بیشتری درباره امکانات دیگری که فکر می‌کنم می‌تواند شامل رویدادهای موثر برای هنرمندان باشد، اعلام خواهد شد.

در حال حاضر صندوق اعتباری هنر بیش از 86 هزار عضو دارد که از خدمات ارائه شده در حوزه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، طرح های افتخاری و سایر حمایت های صندوق به اشکال مختلف استفاده می کنند. : در حال حاضر صندوق اعتباری هنر بالغ بر 86 هزار عضو دارد که از خدمات ارائه شده در حوزه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، طرح افتخاری و سایر حمایت های صندوق به اشکال مختلف استفاده می کنند. درخواست جدیدی برای عضویت در صندوق داشتیم و بیش از 15000 نفر برای عضویت در صندوق اقدام کردند. البته در این زمینه پروژه های جدیدی برای جذب اعضایی داریم که از سوی متولیان هنری و فرهنگی از اهالی فرهنگ و هنر مطلع شده اند. همچنین به بحث بهبود در زمینه جذب نیرو پرداختیم که در حوزه های مختلف مورد توجه قرار می گیرد. این بهبود در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری و اخیراً از سوی فعالان قرآنی مطرح شده است.

وی در تشریح بسته حمایتی صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: چند نام کمک بلاعوض و چند نام تسهیلات بانکی داریم. کمک مالی عمومی بحث حمایت از هنرمندان در سه مرحله نهایی نامیده می شود. اولین آنها در آستانه شب یلدا با مبلغ یک میلیون تومان به حساب هنرمندان واریز می شود. مرحله دوم به مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان در شب عید و مبلغ دیگری به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) به مبلغ یک میلیون و یکصد هزار تومان تقدیم هنرمندان می شود. اواسط ماه مبارک رمضان آینده. در حال تلاش برای گرفتن مرحله دیگری از سپرده گذاری هستیم، اما از آنجایی که هنوز قطعی نشده است، فعلا نمی توان در مورد آن صحبت زیادی کرد.

  شب گذشته خط لوله سکوی فاز 16 دچار سانحه شد

پوراحمدی افزود: بخش ارزشمندی در مجموعه صندوق داریم که هنرمندان دارای نشان درجه یک هنری هستند و مفتخریم که چنین عزیزانی در مجموعه ما عضویت دارند و این بسته حمایتی ویژه مرحله اول سه میلیون تومان است. و شب عید پنج میلیون تومان و به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی 4 میلیون تومان به حسابشان واریز می شود. دست اندرکاران این تسهیلات دارای اعتبار و دارای آرت کارت می باشند و می توان گفت تمامی افرادی که دارای آرت کارت هستند مشمول این بسته پشتیبانی می شوند.

وی تصریح کرد: طی طرح های حمایتی به بازنشستگان کمک اضطراری داریم که تعداد این بستگان حدود 2600 نفر است و مستمری ماهانه دریافت می کنند اما با برنامه ریزی هایی که در نیمه بهمن سال گذشته انجام شد. امسال مبلغ ویژه ای به حساب هنرمندان بازنشسته واریز می شود. از طرفی هزار و 400 عزیز را از دست دادیم و در مواقعی که هنرمندانمان دچار مشکل شدند تلاش کردیم و برای حمایت از هنرمندان فقید مبلغ پنج میلیون تومان به حساب خانواده این هنرمندان فقید واریز می شود.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در تشریح قسمت دوم بسته حمایتی نیز گفت: در قسمت دوم بسته حمایتی موضوع تسهیلات ارائه شده به هنرمندان را داریم. این کار از هفت روز پیش آغاز شده و پس از اعلام اولیه شرایط در پروژه های «یادمان»، «شمیم» و «جوانه» شرایط را در کمترین زمان ممکن در اختیار هنرمندان و فرهنگی و رسانه ای قرار خواهیم داد. طرح یادبود وسایل زندگی لازم را فراهم می کند و اگر هنرمندان دچار مشکل خاصی شوند، مبلغی بین 8 تا 15 میلیون تن به آنها تعلق می گیرد. در این راستا، با توجه به بررسی درخواست های تهران و شهرستان و همچنین تفاهم نامه با بانک عامل، تسهیلات با کارمزد کمتر و ضمانت نامه آسان تر (ارائه 2 فقره سفته) انجام خواهد شد. در حال اجرا و اجرا می باشد و بر اساس اطلاعات دریافتی و بررسی درخواست ها کارهای مربوطه را انجام خواهیم داد.

  اعلام آمادگی سازمان ملل برای کمک به ایران برای حل مشکل گرد و غبار و خشکسالی

پورخمدی در پایان سخنان خود گفت: در طرح شمیم ​​که در قالب طرح ازدواج تعریف شده است، هر هنرمندی که از اول مهر ماه سال 1400 تا پایان سال 1401 ازدواج کند، 30 میلیون تن تجهیزات به اضافه 5 عدد دریافت می کند. میلیون تن کمک بلاعوض هر هنرمندی که عضو صندوق باشد و از اول مهر تا پایان سال 1401 تحت عنوان طرح «غنچه» به مبلغ 30 میلیون تن تسهیلات تجهیزاتی به اضافه مبلغ 5 میلیون تن کمک بلاعوض داشته باشد. اعطا شود. البته اینها در مقابل هزینه های سنگین این روزهای سخت، اعداد کمی است، اما ما واقعا تمام تلاش خود را کرده ایم تا بتوانیم برای سازندگان عزیز قدمی به جلو برداریم و خدا را راضی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید