جزئیات تخصیص زمین به خانواده ها

11665 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، اطلاعیه معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به شرح زیر است؛

«با توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانان مبنی بر واگذاری زمین یا مسکن به خانواده ها پس از تولد فرزند سوم یا بیشتر، به متقاضیانی که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آنها بعد از 24 آبان ماه 1400 باشد، می توانند با مراجعه به سامانه طرح های مسکن حمایتی به نشانی http /: saman.mrud.ir در قسمت نوع سرپرستی با انتخاب گزینه «قانون حمایت از خانواده و جمعیت جوانان» برای ثبت نام اقدام کنید.

بدیهی است پس از ثبت نام داوطلبان، در صورت احراز شرایط متقاضی، سایر اقدامات لازم با رعایت ضوابط و مقررات مربوط انجام خواهد شد.

تسنیم نوشت: بخشنامه بانک مرکزی که به بانک‌های فعال در حوزه مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و بانک پست ابلاغ شده است، بر اساس بند (3) بند (الف) تبصره (16) این تبصره است. قانون بودجه 1401 می گوید:

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران وجوه موضوع بند (3) (الف) تبصره (16) قانون بودجه سال 1401 کل کشور را با اولویت اول تا سقف 100 درصد باقیمانده تامین می کند. سپرده های قرض الحسنه و 50 درصد سپرده های قرض الحسنه تامین بانک های عامل. بانک ها موظفند با اخذ سفته از متقاضی یا ضامن معتبر نسبت به بازپرداخت تسهیلات بر اساس وام متقاضی اقدام کنند. مسئولیت حسن اجرای مفاد این بند بر عهده بانک مرکزی و بانک های موجود و کلیه مدیران و کارکنان ذیربط است. عدم پرداخت یا تأخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و از مراجع ذیصلاح قابل پیگیری است.

  بودجه 1401 / بودجه صدا و سیما 56 درصد افزایش یافت

همچنین واریز قرض الحسنه یا خرید یا ساخت مسکن (به درخواست خانواده) با حداکثر پرداخت 20 سال برای خانواده های بی سرپرستی که در سال 1378 به بالا صاحب فرزند سوم یا بیشتر می شوند، مبلغ 200 میلیون تومان خواهد بود. تومانی. در راستای اجرای جزء (3) بند (الف) تبصره (16) قانون بودجه سال 1401 کل کشور، سهمیه هر بانک برای اعطای این تسهیلات 150 میلیارد تن تعیین شده است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید