جزئیات تخصیص سهام عدالت به گروه های کم درآمد/ کدام شرکت ها تخصیص می یابند؟

گروه اقتصادی – رجانیوز: با ابلاغ تصویب نامه دولت در خصوص واگذاری سهام به اقشار کم درآمد بدون سهام عدالت، اقدامی عملی برای اجرای این مصوبه انجام شد که به موجب آن در اقساط 10 ساله 100 میلیون ریال سهام به هر ذینفع تعلق می گیرد. .

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش ایرنا، هیات وزیران در ششمین جلسه مهر امسال با «انتقال سهام بدون عدالت به مردم، سهام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و ایثارگران سه دهم» موافقت کرد. قطعنامه در 12 دسامبر توسط محمد محبر امضا شد. معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

این مصوبه در اجرای بند الف تبصره ۲ ماده ۱ قانون بودجه ۱۴۰۱ به پیشنهاد مشترک وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تصویب دولت رسید.

بر اساس این؛ وزارت اقتصاد و دارایی مکلف است در مرحله اول از باقیمانده سهام دولت در شرکت های قابل واگذاری به شرح جدول زیر به واگذاری مستقیم سهام به افراد فاقد سهام عدالت تحت پوشش امداد امام خمینی (ره) اقدام کند. کمیته و سازمان بهزیستی و سه دهه اول شهدا. به:

بر این اساس، باقیمانده سهام دولت در بانک‌های صادرات، ملت و تجارت و همچنین کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس به اقشار کم درآمد واگذار می‌شود. این نوع انتقال

مشمولان این تصویب نامه توسط نهادهای ذیربط شناسایی و نمایندگی شده اند و احراز عدم تخصیص سهام عدالت به آنها در سال 85 بر عهده سازمان خصوصی سازی می باشد.

  بهره برداری از کارخانه دولومیت کلسینه شده در نهاوند به پایتختی شستا

میزان سهام اعطایی به هر نفر حداکثر 100 میلیون ریال با 50 درصد تخفیف اقساط سالانه به مدت 10 سال می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید