جزئیات تهدید بمب گذاری هواپیمایی ماهان

یک هواپیمای ایرانی تهدید به بمب گذاری شد و درخواست فرود اضطراری کرد.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، رسانه های هندی صبح امروز گزارش دادند که یک هواپیمای ایرانی با تهدید بمب گذاری مواجه شده و از برج مراقبت فرودگاه دهلی درخواست فرود اضطراری کرده است.

بر اساس این گزارش رسانه ها، پلیس دهلی ساعت 9:20 صبح امروز (به وقت محلی) اعلام کرد که پیام «تهدید بمب گذاری» از هواپیمای ماهان ایران دریافت کرده و خلبان هواپیما درخواست فرود اضطراری در فرودگاه دهلی نو کرده است، اما مقامات خطوط هوایی هند مانع از آن شدند. این هواپیما به دلیل “مشکلات فنی” در فرودگاه دهلی نو فرود آمد.

گفته می شود پس از دریافت این اطلاعات، مقامات کنترل ترافیک هند به هواپیمای ایرانی دستور دادند تا در فرودگاه جیپور فرود آید اما خلبان آن هواپیما با وجود کاهش ارتفاع برای مدتی از تغییر مسیر به آن فرودگاه خودداری کرد. دوباره اوج می گیرد و راه خود را به سمت گوانگژو ادامه می دهد.

طی این تصمیم، جنگنده های نیروی هوایی هند، خلبان این هواپیما را برای خروج از آسمان هند اسکورت خواهند کرد.

پرواز تهران – گوانگجو شرکت هواپیمایی ماهان که ساعت 4:19 صبح امروز از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد چین حرکت کرده بود، پس از چندین چرخش در آسمان هند در جریان این حادثه، مسیر قبلی خود را به مقصد چین ادامه می دهد.

کاپیتان محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در خصوص این حادثه اظهار داشت: بر اساس اطلاعاتی که داریم ساعتی پیش اختلالی در مسیر پرواز هواپیمای ایرانی رخ داده است. شرکت ماهان در آسمان هند که بر اساس گزارش اولیه تایید نشده است.» پس از بررسی ها مقرر شد که مسیر ادامه یابد و هواپیمای ایرباس تا ساعتی دیگر در گوانگجو فرود بیاید.

  همه ژانرها در سینما می توانند «مذهبی» باشند.

محمدی بخش افزود: پس از اتمام پرواز و فرود هواپیمای ایرانی، اطلاعات تکمیلی در خصوص خلبانان به دست خواهد آمد و روایت کامل تری از طرف ایرانی ماجرا منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید