جزئیات جدید توافق ایران و آمریکا/ حلقه آزادسازی منابع ارزی کدام کشورها هستند؟

گروه سیاسی رجانیوز: آزادی زندانیان ایرانی و آمریکایی و همچنین آزادی 7 میلیارد دلار از منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی با کدام کشورها هماهنگ می شود؟

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، آزادی زندانیان ایرانی و آمریکایی و همچنین آزادی میلیاردها دلار از منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی خبر مهمی است که این روزها در رسانه های مطرح دنیا منتشر شده است.

در حالی که مذاکرات لغو تحریم ها به دلیل عدم وجود راه حل سیاسی از سوی ایالات متحده آمریکا به پایان نرسیده است، این کشور بدون توجه به مذاکرات هسته ای، موضوع آزادی زندانیان خود را در ایران پیگیری می کند. و همزمان با آزادسازی منابع مسدود شده ارز کشور در کره جنوبی است.

در هفته های اخیر مذاکرات فشرده ای با میانجیگری یکی از کشورهای منطقه برای آزادی همزمان زندانیان ایرانی و آمریکایی انجام شده و قرار است میلیاردها دلار از منابع ارزی بلوکه شده کشورمان در این چارچوب آزاد شود.

اخبار تکمیلی حاکی از آن است که آزادی همزمان زندانیان ایرانی و آمریکایی و همچنین آزادی 7 میلیارد دلار از منابع بلوکه شده ایران با وساطت قطر صورت گرفته و سوئیس و سازمان ملل نیز به عنوان کانال ارتباطی در این امر دخیل هستند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل نیز مدعی شد که باقر نمازی، زندانی دارای تابعیت مضاعف، آزاد و ایران را ترک کرده و سیامک نمازی نیز آزاد شده اما همچنان در ایران است.

گوترش در بیانیه‌ای که دوجاریک به نقل از دبیرکل سازمان ملل منتشر کرد، از رئیس‌جمهور اسلامی ایران برای پذیرش درخواست‌هایش برای اجازه رفتن بیکر نمازی به خارج از کشور برای معالجه تشکر کرد.

  رئیس جمهور: ممنوعیت تردد شبانه در شهرها باید برداشته شود

دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این بیانیه گفت: خوشحالم که سیامک نمازی فرزند باقر نمازی از بازداشت آزاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید