جزئیات درگیری با طالبان در مرز ایران

تاکنون پنج تا شش مورد تیراندازی از سوی مرزبانان طالبان داشته ایم که دلیل آن عدم توجیه مرزبانان است.

به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، احمد وحیدی وزیر کشور روز شنبه (۸ مرداد) در نشست خبری در خصوص بازارچه های مرزی و ساماندهی کبران اظهار داشت: بازارچه های مرزی از جمله موضوعات مهم دولت هستند زیرا موجب تعاملات اقتصادی می شوند. با کشورهای همسایه، به طوری که معنی آنها زیاد است و در دولت سعی کرده ایم بازارهای مرزی را فعال کنیم.

وی افزود: برخی از این بازارچه ها به درخواست طرف های مقابل تعلیق شده است که در صدد رفع آن هستیم.

وزیر کشور درباره ساماندهی کولبران گفت: آیین نامه دقیقی با کمک وزارت متبوع تهیه شده است که نیاز به مجوز دارد و انشالله این موضوع حل می شود و به دنبال کولبران هستیم تا بتوانند کولبران را مشخص کنند. حمل بار

وحیدی درباره کل لایحه انتخابات گفت: دولت پیش از این لایحه ای را برای تکمیل به مجلس ارسال کرده بود. این لایحه باید در راستای سیاست های کلی انتخابات باشد و تلاش می کنیم لایحه ای جامع ارائه کنیم که هر سه نوع انتخابات را پوشش دهد.

وی افزود: لایحه جامع انتخابات شامل بسیاری از موضوعات است، اگر بخواهیم لایحه جامعی برای اصلاح قانون تهیه کنیم که شامل انتخابات مجلس، رئیس جمهور و شوراها باشد، زمان زیادی می برد. در جریان اصلاح قانون انتخابات، انتخابات، مجلس، ریاست جمهوری و شوراها را پوشش دهیم و لایحه جامع انتخاباتی شامل انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراها را تهیه و به مجلس خواهیم فرستاد.

  بایدن و تورم ایالات متحده - بررسی سرمقاله رسانه ها

وحیدی تصریح کرد: این لایحه باید بر اساس سیاست کلی انتخابات اجرا شود که چند سالی است مغفول مانده و یکی از موضوعات مهم وزارت کشور است که طبق بیانات مقام معظم رهبری باید اجرایی شود. انقلاب است و دوستان تلاش می کنند تا اجرای آن را تسریع کنند.

وی در مورد درگیری های مرزی با طالبان نیز گفت: تاکنون پنج تا شش مورد تیراندازی از سوی مرزبانان طالبان داشته ایم که دلیل آن عدم توجیه نیروهای مرزبانی بوده و هر بار با ایجاد ارتباط حل شده است. با کابل و شکل جدی به خود نگرفته است . باید با ملایمت این مشکلات را حل کرد و با مردم مستقر در کنار مرزها و نیروهای طالبان گفت‌وگو کرد، همچنین تلاش می‌کنیم از حساسیت دوگانه مرزها پرهیز کنیم و امیدواریم موضوع مدیریت و کنترل شود.

وزیر کشور در مورد درگیری با طالبان و احتمال انسداد مرز گفت: این موضوع در دستور کار قرار دارد.

وی درباره تمایز با شورشیان گفت: این یک موضوع جدی است، بنابراین گروه های سیاسی که می خواهند قانونی فعالیت کنند باید در چارچوب قانون فعالیت کنند. برخی برای این ارزش ها احترام چندانی قائل نیستند و طبیعی است که گروه های سیاسی که می خواهند در چارچوب قانون فعالیت کنند، مرزهای مشخصی در چنین حوادثی داشته باشند که اغلب اتفاق می افتد.

وزیر کشور درباره جلسات صنفی گفت: جلسات صنفی باید با مجوز باشد و اینکه با مطالبات طبیعی اصناف مواجه هستیم مشکلی نیست، بلکه مشکل اصلی سوار شدن بر موج اعتراضات صنفی است که عده ای تلاش می کنند. به انحراف و مطالبات اعتراضات صنفی. این تجمعات گاهی باعث کاهش ترافیک می شود و عاقلانه است که پس از کسب مجوز این تجمعات را برگزار کنید تا مردم دیگر با این مسائل برخورد نکنند.

  فلسطین از ملاقات با جیانی اینفانتینو خودداری کرد

وی با بیان اینکه هنوز به صورت جدی وارد این موضوع نشده ایم، گفت: باید ببینیم در چه شرایطی می توان این کار را انجام داد چرا که همان مکان باید پاسخگوی این نیاز باشد و در شهرهای بزرگی مانند تهران بیش از یک مورد در نظر گرفته شود. محل.

واحدی درباره اقدامات تروریستی در ماه محرم گفت: در آن ایام فعالیت هایی صورت گرفت که با تسلط نیروهای امنیتی مانع از آن شد. البته این اولین بار نیست و این اقدامات نیز با کمک ضدانقلاب انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید