جزئیات طرح جدید مهریه مجلس

یکی از اعضای شورای اسلامی جزئیات قانون جدید مهریه را تشریح کرد.

به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در شورای اسلامی با اشاره به قانون جدید مهریه اظهار داشت: در قانون جدید مهریه برای اولین بار عنوان شده که مردم کسانی که پرداخت مهریه را به تأخیر انداخته اند یا دائماً معوقه دارند، دیگر پرونده ای برای آن شخص در دادگاه وجود نخواهد داشت.

وی افزود: مورد بعدی که در قانون ذکر شده این است که زنان دیگر مجبور به ورود به دادسرا نیستند که زمان زیادی می برد، اما می توانند برای اجرای احکام قضایی اقدام کنند و اجرای احکام ملزم به انجام است. این. انتشار کند است.

این نماینده مردم شورای اسلامی گفت: با قانون جدید مجلس روند دو یا سه ساله ای که زنان باید برای مهریه مراجعه می کردند کاهش می یابد و از نظر شرعی برای زنان آسان می شود. ضروری.

ابوترابی تصریح کرد: علاوه بر این در قانون جدید حداکثر تا 14 قطعه سکه از پرداخت عوارض ثبتی معاف و تا 100 سکه یک و یک دهم درصد، از 100 تا 200 سکه دو درصد و از 200 سکه مشمول مالیات می شود. بالای 15 درصد یعنی افرادی که می خواهند سند ازدواج خود را بگیرند باید مبلغی را به حساب دولت واریز کنند تا سند ازدواج خود را دریافت کنند.

  غذاهایی که فشار خون را کاهش می دهند

دیدگاهتان را بنویسید