جزئیات واگذاری هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر

6554 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، جلسه ای با محوریت واگذاری مالکیت کشاورزی و صنعت هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با حضور سیداسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، حسین قربان زاده، سرپرست سازمان خصوصی سازی و محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش در شورای اسلامی شهر برگزار شد.

بر اساس این گزارش، سهامداران شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی شامل 40 درصد بانک ملی، 40 درصد بانک صادرات و 20 درصد از دولت هستند و شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه هم اکنون قرارداد مدیریتی بین سازمان است. به منظور توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت توسعه نیشکر و صنایع وابسته منصوب شدند.

به گزارش خبرنگار ما کسب، در جلسه فوق این موضوع مطرح شد که واگذاری مالکیت هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی نیازمند تصویب شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوه مجریه است زیرا بخشودگی بدهی به بانک‌ها یک امر است. نقض قانون

موضوع واگذاری در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی رهبری مطرح و کلیات این موضوع مورد توافق قرار گرفت و هم اکنون در مرحله آماده سازی نهایی متن و تا تصویب شورای عالی است. مقام معظم رهبری مورد تایید مقام معظم رهبری است و فعلاً به صورت قرارداد مدیریتی خواهد بود و هفت تپه در اختیار شرکت توسعه نیشکار و صنایع وابسته آن می باشد.

در این جلسه همچنین مقرر شد برای نهایی شدن واگذاری مالکیت، علاوه بر تصویب شورای عالی هماهنگی اقتصادی، وزارت حراست و بویژه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) لازم باشد. ) تعیین مهلت قرارداد برای مدیریت به دلیل انقضا. تمدید اعتبار تا زمان واگذاری مالکیت و همچنین تصویب صورتهای مالی حسابرسی شده سال 1401 جهت آغاز فرآیند قیمت گذاری و ارزیابی هفت تپه برای واگذاری مالکیت.

  دستور ایلان ماسک به سرعت در توییتر اجرا شد

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید