جزئیات کمک مالی جدید 1401

یارانه 300 تا 400 هزار تنی که به حساب 72 میلیون خانوار ایرانی واریز شده است، فعلا برداشت نمی شود.

به گزارش رجانیوس به نقل از ایسنا، سرانجام پس از ابلاغیه رئیس جمهور و توضیحات وی درباره روند اصلاح یارانه های پنهان و ارز 4200 جلدی، یارانه جدید شب گذشته پرداخت شد.

اما در خصوص این یارانه ابهاماتی وجود دارد که سازمان هدفمندی یارانه ها را زیر سوال برده است.

یارانه جدید جایگزین یارانه های قبلی شد

بر اساس این گزارش، یارانه پرداختی جدید جایگزین یارانه 45 هزار و 500 تنی و معیشتی شده است و این مبالغ دیگر ماهانه پرداخت نمی شود، بلکه با نرخ جدیدی که با تغییر تدریجی ارز به 4200 قابل تغییر است، پرداخت می شود.

23 میلیون خانوار 300 تا 400 تن یارانه دریافت کردند.

اما یارانه جدید به 72 میلیون ایرانی شامل 23 میلیون خانوار پرداخت شد که برای سه دهک اول 400 هزار تن و برای دهک چهارم 300 هزار تن است.

در حال حاضر، یارانه جدید قابل برداشت نیست. اعلام خواهد شد

برداشت این یارانه به دلایلی که ممکن است طی روزهای آینده از سوی دولت اعلام شود در حال حاضر امکان پذیر نیست و امکان انصراف برای مشمولان فراهم می شود.

چرا مقدار آن کمتر از 300 تا 400 هزار تن است

دریافت کنندگان جدید یارانه ممکن است با کمتر از 300 000 تا 400 000 تن در حساب خود به دلیل کسر سهم یک میلیون کرون پرداختی به دریافت کنندگان یارانه که هر ماه از حساب یارانه آنها کسر می شود، مواجه شوند. بر این اساس، با توجه به اینکه یارانه 45 هزار تومانی دیگر پرداخت نمی شود و این رقم 300 تا 400 هزار تومان جایگزین شده است، به طوری که قسط وام کرونا از این رقم که تقریباً کمتر از 50 هزار است، کسر می شود. تومان .

  مسکو و نتایج تحقیقات خرابکاری در جریان نورد استریم.

اعتراض.

اما کسانی که در فهرست مشمولان کمک هزینه دریافت نکرده‌اند اما نمی‌توانند به این موضوع اعتراض کنند، می‌توانند این موضوع را از طریق سامانه hemayat.mcls.gov.ir یا شماره 6369 اعلام کنند که در وزارت رفاه اجتماعی بررسی می‌شود.

بر این اساس، در ادامه بررسی‌های صورت گرفته در این خصوص، در صورتی که مشخص شود معترض مستحق دریافت یارانه است، این مبلغ به وی پرداخت خواهد شد. حتی برای این دو ماه که واریز می شود به صورت معوقه پرداخت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید