جزئیات گزارش وزیر کشور و فرمانده فاراژ در مورد آخرین اغتشاشات به پارلمان

گروه سیاسی رجانیوز: دو تن از اعضای شورای اسلامی مجلس به تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی امروز مجلس با حضور وزیر کشور، فرمانده فرج و معاون عملیات کل سپاه پرداختند و اعلام کردند که در این جلسه وضعیت امنیتی کشور، نحوه کنترل اغتشاشات و حادثه تروریستی اخیر زاهدان مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش رجانیوز، جلسه غیرعلنی مجلس امروز – یکشنبه – به ریاست محمدبکر کلیباف رئیس مجلس با حضور وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی و معاون عملیات سپاه با موضوع موضوع بررسی حوادث اخیر در کشور است و ادامه دارد.

در این نشست سردار سرتیپ پاسدار عباس نیل فروشان معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گزارشی از حمله نیروی زمینی سپاه به مقر گروه های تروریستی در اقلیم کردستان عراق ارائه کرد.

نماینده مردم همدان در شورای اسلامی درباره جزئیات این جلسه به خبرنگار ایرنا گفت: سردار اشتری و وزیر کشور گزارشی از علل ناآرامی ها و اقدامات نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و برنامه های پیش رو در جلسه امروز ارائه کردند. ملاقات.

محمدحسین فلاحی افزود: همچنین گزارشی مبنی بر فوت خانم امینی به نمایندگان ارائه شد که بر اساس آن پزشکی قانونی هرگونه اتهام ضرب و جرح را به طور کامل تکذیب کرد و هیچ گونه تعرض به سر و بدن متوفی را تایید نکرد. بنابراین هرگونه ادعایی در این زمینه مردود است.

فلاحی تصریح کرد: تحقیقات قضایی درباره داروهای مصرفی خانم امینی همچنان ادامه دارد و نتیجه نهایی ارائه نشده است و قرار است تا 10 روز آینده گزارش این موضوع منتشر شود.

  خودروهای اقتصادی از سال آینده وارد بازار می شوند

وی توضیح داد: بر اساس گزارش فرمانده فراژ، نیروی انتظامی به وظیفه قانونی خود در حفاظت از خانم امینی از بدو ورود به نیروی انتظامی تا زمان وقوع حادثه و پس از آن عمل کرده است.

یکی از اعضای فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس گزارش وزیر کشور و فرمانده فرج، اغتشاشات اخیر کاملا برنامه ریزی شده بود، گفت: فوت خانم امینی بهانه ای برای این اغتشاشات شد. بر اساس گزارش سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) قبل از اغتشاشات اخیر، گروهک های منافقین و کومله اعلام کردند که برای عملیات مشترک در ایران آماده هستند و به همین دلیل تعدادی از این عوامل وارد کشور شده و برای ورود به این کشور آشوب زدند. کشوری که با عملیات سپاه پاسداران شکست خورد.

وی تصریح کرد: نیروهای گروهک تروریستی کومله و منافکین برای ایجاد اغتشاش و آشوب آموزش های لازم را دیده بودند و برای اجرای سناریوی ترور برنامه ریزی دقیقی داشتند.

فلاحی خاطرنشان کرد: برخی از جوانان تحت نفوذ اینستاگرام و فضای مجازی دست به آشوب زده اند، رژیم صهیونیستی و آمریکا نیز از این اغتشاشات حمایت کرده و حتی اعلام کرده اند که آماده پناهندگی به شورشیان هستند.

وی گفت: بر اساس گزارش فرماندهی فرج، اغتشاشات کنترل شده است، تجمعات پراکنده در حدی نیست که دوباره در کشور آشوب ایجاد کند. اینها اقلیت هایی هستند که از نظر نیروهای امنیتی مهم نیستند.

درخواست نمایندگان سیستان و بلوچستان از وزیر کشور

معین الدین سعیدی نماینده مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در شورای اسلامی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس در خصوص ناآرامی های اخیر را تشریح کرد.

  تاکید اصلی بر مدیریت حوضه و مدیریت آبخوان است

نماینده مردم چابهار در مجلس با بیان اینکه مهمانان این جلسه در خصوص وضعیت امنیتی کشور و نحوه کنترل اغتشاشات توضیحاتی ارائه کردند، افزود: محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و وحید جلال زاده رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس توصيه هايي را در خصوص حوادث اخير بيان كرد و سپس پنج نماينده به قيد قرعه به بيان نظرات خود در اين زمينه پرداختند.

سعیدی درباره وضعیت استان سیستان و بلوچستان پس از حادثه تروریستی روز جمعه 17 مهرماه در زاهدان گفت: دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در تلاش هستند تا دامنه مشکل را مدیریت کنند.

وی خاطرنشان کرد: به زودی کمیته ای از مجلس برای تهیه گزارش از این حادثه تروریستی به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده و به مجلس ارائه خواهد کرد.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: نمایندگان سیستان و بلوچستان از وزیر کشور خواسته اند تا امروز در جلسه غیرعلنی گزارش ویژه ای از مسائل امنیتی این استان ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید