جلد چهارم و آخر کتاب نفیس «ثمرات زندگی» منتشر شد.

گروه فرهنگی – رجانیوز: حيات مؤمن مانند درختي پاك و درخشان است كه ريشه در معرفت حضرت حق دارد و در محبت او روييده و شاخه هايش در ملكوت بهشت ​​برآمده و به اذن حق ميوه مي دهد; چنان که حضرت فیاض الابلک جلا جلاله مدام می فرماید:

ثمره عمر وزیر مؤمن که عارف خداست را باید در هدایت انسانها دید که گاه در قلم و نوشته و گاه در اشاره است; گاه مراد از منبر است و هنگامی که به الفاظ و حکایات; و در زندگی واقعی و در ملکوت بهشت.

در این میان، مصاحبت روح نفیس مرد خدا با صبوران و سالکان و معرفی کلام رحمت از طریق نفس و برخورد با آن، ثمرات پرباری را به بار می آورد که به راستی پیش روی اوست.

آنچه بدین گونه به اردوگاه حق طلبان بندگی و بندگی رسیده است، کوشا و بندگی است و صحیفه و دعا بسیار آموزنده است و هر حاجتی را برآورده می سازد.

میراث شفاهی که از ارباب علم و از یاوران علم و عمل برای ذخیره و نشر و احیاء و انتقال علم در آینده به ارث می رسد، در مواردی مهمتر و مؤثرتر از میراث مکتوب است و در برخی موارد. حداقل برابر با کتاب مقدس است.

اعمال و نامه ها و دستورات و مواعظ که وجود مکتوب همین علوم است نیز از میراث شفاهی فوق العاده ارزشمند، جذاب، لطیف و مؤثر است.

در این میان نمی توان از نقش مرحوم علامه طباطبایی در دوران اخیر در نشر معارف، از طریق جلسات و محافل دروس معرفتی، رفتاری و اخلاقی و نیز شاگردان ایشان در حفظ و تفسیر مطالب غافل شد. این مجموعه ارزشمند، نفیس و نورانی که به نام ثمره های زندگی منتشر شده، گنجینه بزرگی از معارف اسلام ناب محمدی است که از جان پاک و قلب تابناک علامه طباطبایی می جوشد و به زبان مبارکش جاری می شود. سعادت پرور پهلوانی تهرانی به مردم آن زمان داده شد.

  داستان سریال رمضانی شبکه یک

اهتمام، استقامت و جفای مجدانه و خالصانه این عارف پرتلاش و منحرف از درگاه خداوند متعال در حفظ بخش مهمی از این میراث شفاهی در وادی اخلاق و سیروز و معارف باطنی اسلام که از درگاه خداوند متعال نصیب وی شده است، از جایگاه بالایی برخوردار است. جای ستودنی ; عارف کامل مرحوم آیت الله حاج سید عبدالله جعفری تهرانی به عنوان همنورد دیگر شاگرد برجسته علامه طباطبایی با آیت الله پهلوانی و نیز راهنمایی ها و راهنمایی های ایشان پس از رحلت پهلوانی در دستیابی به این اثر شایسته توجه و قدردانی است.

این مجموعه ارزشمند و ماندگار که در واقع ثمره چندین سال زندگی سعادتمند نویسنده است و در قالب پرسش و پاسخ تنظیم شده است، مشتمل بر بیش از 260 جلسه با موضوعات مختلف از جمله: توحید، عرفان، سیروز، اخلاق اسلامی است. ، اسرار دعا، لطیفه ها و حقایق خوشایند آیات و قصص و امثال عارفان است که روح را به خوبی می درخشد و نور بصیرت را زیاد می کند.

گفتنی است «ثمرات حیات» در چهار جلد سروده شده که حاوی اندیشه های ناب و متعالی علامه طباطبایی در زمینه تربیت باطنی و سیروز عرفانی است، اخلاقی و رفتاری است.

برای تهیه این اثر می توانید با مرکز خرید قم، خیابان معلم، مجتمع ناشران، زیرزمین، پلاک B12 تماس حاصل فرمایید و یا با شماره تلفن 37842549-025 تماس حاصل فرمایید. همچنین تهیه کتاب از طریق www.ketabrah24.ir امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید