جلسه هماهنگی گروه مهندسی موکب بزرگ شباب الامام خامنه ای

به گزارش تحریریه، جلسه هماهنگی گروه مهندسی موکب بزرگ شباب امام خامنه ای در تهران برگزار شد. این موکب سالیان متمادی با افتخار در خدمت عبادت کنندگان ابا عبدالله الحسین علیه السلام بوده است.

به منظور هماهنگی در سفر و هماهنگی های اولیه و حضور به موقع کلیه اعضای تیم مهندسی اولین دوره در تاریخ 31 شهریور در سرای منطقه تهرانسر شمالی به میزبانی آقای مهندس رحمتی برگزار گردید.

در این جلسه مشاوره صبر سفر و مقدمات برنامه ریزی بررسی شد و مقرر شد انشاءالله در تاریخ 20 یا 21 شهریور ماه گروه به سمت کربلا حرکت کنند.

جلسه هماهنگی گروه مهندسی موکب بزرگ شباب الامام خامنه ای

به گفته سید حسین موسوی، مدیر اجرایی موکب جوانان امام خامنه ای، این مراسم برای هشتمین سال متوالی به صورت کاملا مردمی در کربلای معلی باب بغداد در 8000 متر مربع و 1300 متری حرم حضرت عباس (ع) برگزار می شود. .s.) که مجموع ظرفیت اقامتی روزانه است 2 هزار نفر می باشد. این موکب دارای 750 تخت دوطبقه است که فضای مناسبی را برای استراحت افراد فراهم می کند. این موکب دارای 30 فواره، حمام و سرویس بهداشتی است.

کف این موکب کاملاً پر از سنگریزه است تا مزاحم خاک نشود. همچنین این موکب روزانه 9 هزار غذای سرد و گرم در سه وعده غذا طبخ می کند و در مجموع به 2000 زائر و 200 خادم در داخل اطعام می شود و بقیه غذا در خیابان باب بغداد بین زائران توزیع می شود.

مدیر اجرایی موکب شباب امام خامنه ای درباره خدمات درمانی این موکب نیز گفت: واحد پزشکی این موکب همه ساله داروهای مورد نیاز در ایام اربعین عراق را به همراه تیم پزشکی و پرستاری که تعدادی از آنها از بیمارستان مسیح دانشوری و همشون هستن. کاملا خیرخواهانه و بدون هزینه به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند. مرکز طب عامیانه نیز همچون سال های گذشته در این موکب مستقر خواهد شد. این مرکز در ارائه خدمات سنتی به زائران در قالب ارائه دارو، دمنوش و مرهم سنتی فعال خواهد بود. به عنوان مثال، تاول های رایج پا در این مرکز با عسل درمان می شود و برای جلوگیری از سرماخوردگی های احتمالی، چای ارائه می شود.

  راهی برای جلوگیری از کاهش مصرف لبنیات پس از حذف ترجیحی

وی با بیان اینکه خدمات این موکب به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت و همواره سعی کرده ایم یک روز بعد از اربعین خدمات ارائه کنیم، گفت: خدمات این موکب در سه نوبت ارائه می شود که در قسمت اول و دوم زائران می توانند سه بار هزینه کنند. در این روز زائران در موکب اسکان داده می شوند و در قسمت سوم زائران 4 روز اسکان خواهند داشت که در سال های اخیر با ارائه کارت های ویژه محل استراحت برای مردم فراهم شده و می توانند به ادامه راه بروند. زیارت با آرامش خاطر

موسوی با اشاره به اینکه شعار اربعین 1401 این موکب «انا من حسین» است، گفت: همه ساله برنامه های فرهنگی و مذهبی زیادی در این موکب برگزار می شود. برپایی حسینیه، نماز جماعت، ختم قرآن کریم، تلاوت احکام، مجالس عزاداری، خدمات تلفن همراه و …. برخی از دیگر برنامه های خدمات ما هستند.

مدیر اجرایی موکب شباب امام خامنه‌ای در پایان خاطرنشان کرد: مردم و نیکوکارانی که قصد کمک به نمازگزاران امام حسین (ع) را دارند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت این موکب واریز کنند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید