جلوگیری از تقلب در حین انعقاد قرارداد

تقلب در حین انعقاد قرارداد

به نقل از گروه حقوقی پرشین امروزه با توجه به افزایش و کاهش شدید قیمت دارایی هایی مانند املاک، املاک، خودرو و … تعداد کلاهبرداری ها و کلاهبرداری های افراد کلاهبردار به میزان قابل توجهی افزایش یافته است! بنابراین، برای جلوگیری از درگیر شدن در این جنایت و کلاهبردار، باید لحظات مهمی را به موقع اختصاص دهید نوشتن قرارداد با ملک و ماشین و انجمن و… آشنا شوید! در زیر نکات مهم برای جلوگیری از کلاهبرداری در حین تنظیم قراردادهای مختلف را از زبان وکیل کلاهبرداری به طور کامل توضیح داده ایم.

تقلب در معاملات خودرو

کلاهبرداری در تجارت خودرو از زبان وکیل کلاهبردار

کلاهبرداری جرمی است که کلاهبردار بدون درگیری فیزیکی و گاهی با رضایت مردم اقدام به سرقت می کند! دلیل این امر عموماً عدم آگاهی مردم از شرایط و قوانین است و گاه کلاهبرداران با فریب، افراد را با اتفاقات ساختگی می ترسانند، وعده های دروغین کسب پول بیشتر و ….

با توجه به توضیحات ارائه شده، کلاهبرداری در معامله خودرو نیز از این موضوع مستثنی نیست، کلاهبردار با استفاده از عدم آگاهی و یا نوسانات روزانه قیمت اقدام به فریب قربانی می کند و گاه شرایط را به گونه ای ارائه می دهد که فرد قربانی فکر می کند که از خرید یا فروش خودروی شما سود برده است!

از آنجایی که این نوع جرم کلاهبرداری ساده تلقی می شود و امکان ارتکاب آن در تمام مراحل معامله خودرو وجود دارد، بنابراین در زیر رایج ترین نوع کلاهبرداری در معامله خودرو را چه در شرکت بازرگانی خودرو و چه در هنگام تعویض توضیح خواهیم داد. صفحه ما موارد زیر را پوشش می دهیم:

  انتقاد شدید بلینکن از چین

1. ادعای خسارت در هنگام تعویض تابلوها و پارکینگ ها

2. عدم ذکر توافق انجام شده در قرارداد یا قرارداد خودرو

3. ماشین تصادفی با رنگ به عنوان ماشین سالم می فروشم

4. پیش فروش خودرو از شرکت های غیر معتبر لیزینگ خودرو

5. استفاده از سایت های اینترنتی (نامعتبر) برای خرید و فروش خودرو

برای اطلاع از تعاریف کلاهبرداری و قانون کلاهبرداری در قانون مجازات اسلامی می توانید به صفحه وکیل کلاهبرداری با گروه حقوقی پرشیا تماس بگیرید.

تقلب در خرید و فروش املاک و مستغلات

تقلب هنگام انعقاد قرارداد خرید و فروش ملک

کلاهبرداری از اموال یکی از اقداماتی است که اکثر کلاهبرداران برای به دست آوردن مبالغ هنگفت گاهی به صورت قانونی و با امضای قربانی انجام می دهند! از آنجایی که ملک از آن دسته املاکی است که ارزش بالایی دارد و در مقایسه با ارزش خودرو و سایر دارایی ها از ارزش بیشتری برخوردار است، محیط و بستر مناسب تری برای کلاهبرداری دارد.

کلاهبرداری اموال در تمام مراحل از مشاهده ملک تا تنظیم قرارداد ممکن است رخ دهد، بنابراین قبل از شروع به مشاهده ملک یا تنظیم قرارداد، حتما از افراد مجرب در مورد شرایط ملک و اشخاص حقوقی مانند: وکیل درخواست کنید. تنظیم قرارداد مشاوره برای بررسی وضعیت حقوقی ملک.

بر اساس آمار مقام قضایی بخش عمده ای از کلاهبرداری های اموال با شرایط زیر به دادگاه ارجاع می شود:

1. کلاهبرداری از طریق دفاتر املاک جعلی

نکته مهم: برای جلوگیری از این امر حتماً صحت جواز کسب این دفاتر را بررسی کنید.

2. تشکیل تعهد اسمی به صورت جعلی و شرط دو طرفه در موارد آن.

نکته مهم: حتما با وکیل قرارداد را با دقت بررسی کنید و بدون مطالعه آن را امضا نکنید!

  ویدئو/ سلام فرمانده هوای لبنان را طی کرد

3. کلاهبرداری در اموالی که شخصاً بازدید نشده است.

  1. تقلب در خرید یا فروش املاک نیمه کاره.
  2. کلاهبرداری با وکالتنامه جعلی یا وکالتنامه نامعتبر.
  3. تقلب با سند جعلی

قبل از اقدام به تنظیم قرارداد یا امضای قرارداد ملک، می توانید با بهترین وکیل قرارداد تنظیم کنید موسسه حقوقی گروه حقوقی پرشیا مشورت کردن.

مجازات متقلب در قانون مجازات اسلامی

مجازات متقلب در قانون مجازات اسلامی

کلاهبرداری در قانون مجازات اسلامی به دو دسته کلاهبرداری عادی و کلاهبرداری تشدید تقسیم می شود که کلاهبرداری عادی به جرمی گفته می شود که کلاهبردار با فریب یک یا چند نفر اموال، اموال یا اسناد با ارزش آنها را می برد.در این کلاهبرداری یک یا چند نفر خود را به عنوان قربانی در دادگاه معرفی می کنند و امور ادامه می یابد.

کلاهبرداری تشدید در مقیاس وسیع تری انجام می شود، یعنی کلاهبردار به دلیل موقعیتی که در جامعه یا در مناصب دولتی دارد، به نفع خود دست به کلاهبرداری می زند و آثار منفی این اقدامات برای بسیاری از افراد یا کل جامعه قابل مشاهده است. .

جریمه کلاهبرداری ساده:

در کلاهبرداری عادی، مجازات کلاهبردار استرداد کلیه اموال مسروقه و بین ۱ تا ۷ سال حبس است.

مجازات کلاهبرداری جدی:

برای کلاهبرداری تشدید، مجازات کلاهبردار بازگرداندن تمام دارایی های سرقت شده یا جریمه آن دارایی ها به همراه 2 تا 10 سال زندان است.

نکته: در صورت اثبات تقلب جدی، کلاهبردار از کلیه خدمات دولتی محروم می شود و اجازه استخدام در هیچ نهاد دولتی و حتی نیمه دولتی را ندارد!

مدارک کلاهبرداری از وکیل کلاهبرداری

به طور کلی کلاهبرداری زمانی ثابت می شود که فردی که به متقلب شناخته می شود، رفتار و اعمالی که انجام داده است (عنصر مادی) همراه با سوء نظر و بد اندیشی (عنصر معنوی) باشد. حال برای اثبات کلاهبرداری باید کلیه مشخصات و مدارک در اختیار وکیل کلاهبرداری قرار گیرد تا وی با توجه به شرایط و نوع اموال مسروقه به مراجع قضایی و دادگاه شکایت کند.

  چین بلوف آمریکا را جدی نگرفت

از آنجایی که کلاهبرداری جرمی است که مجرم در مراحلی از کلاهبرداری با مجرم بوده یا گاهی با امضای خود او انجام شده است، بنابراین یکی از مهمترین موارد برای اثبات کلاهبرداری مجرم، ارائه شاهد و اثبات آن است. مجرم فریب خورده است، سعی کنید وکیل کلاهبرداری برای اقرار به جرم، مدارکی را به دادگاه ارائه دهید تا مصونیت خود را ثابت کند و در نهایت با توجه به آگاهی و درک قاضی از شرایط و اعترافات مجرم، نسبت به صدور حکم اقدام کنید.

یکی از مهمترین بخشهای دعوای کلاهبرداری، تجربه و کار یک وکیل مدافع جنایی است که به عنوان نماینده قانونی شما تحت عنوان وکیل کلاهبرداری در دادگاه حاضر می شود و به قاضی و هیئت منصفه در درک حقوق شما کمک می کند.

منبع: Persialawfirm.com

دیدگاهتان را بنویسید