جلوگیری از نشت گاز از خط لوله نورد استریم

15376 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه می گوید با توجه به توقف نشت گاز از خط لوله نورد استریم 1، می توان با تخصیص قیمت بالا، آن را تعمیر و راه اندازی کرد.

این خبر در حالی منتشر می شود که اپراتورهای خطوط یک و دو گاز نورداستریم می گویند تمام نشت گاز برطرف شده است.

هفته گذشته، در مجموع چهار نشت گاز در خطوط لوله نورد استریم 1 و 2 در دریای بالتیک در نزدیکی مرزهای آبی دانمارک و سوئد کشف شد. این نشت ها فشار گازی که به اروپا منتقل می شد را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری تاس، آقای نواک روز یکشنبه گفت: «این اتفاق قبلاً هرگز رخ نداده است». مطمئنا راه های فنی برای ایجاد زیرساخت وجود دارد. این کار زمان می برد و هزینه های خود را خواهد داشت. من مطمئن هستم که راه حل های مناسبی پیدا خواهد شد.»

همزمان، دولت دانمارک اعلام کرد که مقامات پروژه نورد استریم به این کشور اطلاع داده اند که فشار انتقال گاز در خط لوله 1 به وضعیت پایدار رسیده است. یک روز پیش از آن، نورد استریم پایان نشت در خط لوله غیرفعال 2 را اعلام کرد. نمایندگان اتحادیه اروپا و روسیه ادعا کردند که نشت گاز ناشی از خرابکاری بوده است.

معاون نخست وزیر روسیه بار دیگر انگشت اتهام را به سوی «دشمنان» این کشور نشانه رفت و گفت: «آمریکا، اوکراین و لهستان» قبلاً علیه نورد استریم صحبت کرده بودند.

اگرچه اتحادیه اروپا هنوز به طور رسمی این جنبش را به خرابکاری متهم نکرده است، مقامات دیپلماتیک این سازمان در گذشته روسیه را مقصر دانسته اند. ایالات متحده هر گونه نقشی در این حادثه را رد کرده است.

  گشت و گذار در شهر باستانی جندی شاپور

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید