جمعیت جهان بیش از 8 میلیارد نفر است

گروه بین الملل – رجانیوز: بر اساس برآورد رسمی سازمان ملل متحد، جمعیت جهان در روز سه شنبه 15 نوامبر 2022 از مرز 8 میلیارد نفر گذشت.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش تسنیم، کارشناسان سازمان ملل ضمن اعلام این عدد، آن را «نقطه عطفی مهم در توسعه انسانی» می دانند که یادآور «مسئولیت جمعی برای حفاظت از کره زمین» همزمان با کنفرانس آب و هوایی «COP 27» است. .

سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه جمعیت جهان در سال 1950 تنها 2.5 میلیارد نفر بود، “این رشد بی سابقه” را به “افزایش تدریجی امید به زندگی به لطف پیشرفت در بهداشت، تغذیه، بهداشت شخصی و پزشکی” نسبت داد.

با این حال، کارشناسان معتقدند که رشد جمعیت نیز چالش های بزرگی را برای کشورهای فقیر جهان ایجاد می کند.

از سوی دیگر، در حالی که زمین تا سال 1800 کمتر از یک میلیارد نفر جمعیت داشت، تنها دوازده سال طول کشید تا جمعیت جهان از 7 به 8 میلیارد نفر افزایش یابد.

این گزارش همچنین نشانه هایی از رشد کند جمعیت را نشان می دهد و بیان می کند که حدود پانزده سال طول می کشد تا جمعیت جهان به 9 میلیارد نفر برسد.

اگرچه نشان دهنده یک رکود قابل پیش بینی تا پایان این قرن است، اما سازمان ملل گزارش می دهد که در سال 2080 به اوج خود رسیده است، زمانی که جمعیت جهان به 10.4 میلیارد نفر می رسد.

  تلاش مهم انگلیس برای لغو تحریم ها

دیدگاهتان را بنویسید