جمع آوری کالا بدون کد رهگیری

8420 خبر اولیه

به گزارش تحریریه حمید محلهی، مدیرکل نگهداری و خدمات فنی مهندسی وزارت حراست با اشاره به شناسایی کالاها گفت: وزارت حراست اولویت شناسایی کالاها را با تمرکز بر کالاهایی دارد که احتمال قاچاق آن زیاد است. و تقلبی است، بنابراین یکی از مهم ترین گروه کالایی قطعات یدکی و لوازم خانگی است.

وی با اشاره به صدور شناسه کالا و شناسه رهگیری افزود: در حال حاضر شناسه رهگیری بر روی 230 میلیون دستگاه لوازم یدکی درج شده است.

محالی تصریح کرد: مهلت دریافت شناسه کالا و شناسه رهگیری تا 24 مرداد ماه به پایان می رسد و از 25 مردادماه در صورت نداشتن شناسه کالا و شناسه رهگیری کالا به عنوان کالای قاچاق شناسایی و از سطح تحویل جمع آوری می شود.

مدیرکل دفتر نگهداری و خدمات فنی مهندسی وزارت حریم خصوصی تصریح کرد: بازرسان وزارت حریم خصوصی، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تعزیرات حکومتی و پلیس امنیت وظیفه کشف و جمع آوری کالاهای قاچاق را بر عهده دارند.

حمیدرضا دگانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در حال حاضر بیش از 10 هزار درخواست ثبت شناسه کالا در نوبت انواع عناوین کالایی برای تعیین تکلیف داریم و روزانه 1500 تا 2000 درخواست به آن اضافه می شود. این شماره.”

و ادامه داد: اعمال شناسه کالا طبق ابلاغیه قانونگذار دغدغه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

دهقانی نیا تصریح کرد: بر اساس آمار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز میزان کشفیات قاچاق در حوزه لوازم یدکی در سال گذشته حدود 2 میلیارد و 500 میلیون دلار و در سال جاری 2 میلیارد و 200 میلیون دلار است.

  لیدر کالاهای وارداتی معرفی شد

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اگر حجم قاچاق کالا در کشور را 12 میلیارد و 500 میلیون دلار فرض کنیم، سهم قاچاق لوازم یدکی حدود 2 میلیارد و 200 میلیون دلار است.

محمدمهدی برادران معاون نماینده کل صنعتی وزارت حراست نیز گفت: اصناف اذعان دارند اقدامات لازم برای اجرای شناسه محصول و کد رهگیری انجام شده است.

وی افزود: از ابتدا همه اصناف و تولیدکنندگان در جریان بودند و در ابتدا فکر می کردند ممکن است کار موقتی باشد و همین باعث شد که همکاری جدی نداشته باشند اما الان اینطور نیست و اصناف طرح هایی ارائه کردند که قاچاق فقط محصول قاچاقچیان نیست.» بلکه ناکارآمدی سیستم توزیع و کیفیت این شرایط را به وجود آورده است.

معاون کل صنایع اداره صلح گفت: هم اکنون شبکه های سراسری و فروش اینترنتی کالا و خودروسازان آماده است و اتحادیه ها نگران هستند که دوباره زمان داده شود که اعلام کردیم این خاموش است و ابلاغ شده است. ساخته شده است و نمی خواهیم با همکاری برقرار شده بازار شفاف مشکلی ایجاد کنیم. به آرامی کالاهای گرانتر یا مستعمل به عنوان نو به مشتری عرضه می شود.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با اجرای این طرح انتظار داریم به هیچ عنوان فرصتی به سوء استفاده کنندگان برای افزایش قیمت کالا و خدمات داده نشود به همین دلیل پس از ورود به بازار علاوه بر افزایش قیمت با تأیید شماره شناسایی کالا، بازرسان باید قیمت ها را بررسی کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ افزایش قیمتی به این بهانه انجام نمی شود.

  لحظات مهم برای سفر به شهر تاریخی شیراز

دهقانی نیا تصریح کرد: بیشترین کشفیات قاچاق لوازم یدکی مربوط به قطعات جلو و ترمز است که با شناسایی آنها، افراد می توانند پس از احراز هویت کالا با نصب نرم افزار کامل تجاری یا کد دستوری #77*4 نسبت به خرید آن اقدام کنند.

منبع: رادیو

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید