جمهوری خواهان و دموکرات ها علیه جنگ در اوکراین

به گزارش سرمقاله، روزنامه گاردین می نویسد، گروهی از دموکرات ها در کنگره آمریکا از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواسته اند تا به تعامل مستقیم با روسیه برای پایان دادن به جنگ در اوکراین ادامه دهد و در عین حال به تعهدات نظامی و اقتصادی فعلی خود ادامه دهد. به سمت کیسه ادامه دهید.

اعضای دموکرات گفت: «با توجه به ویرانی‌هایی که این جنگ برای اوکراین و جهان ایجاد کرده است و خطر تشدید فاجعه‌بار، ما… معتقدیم که اجتناب از درگیری طولانی‌مدت به نفع اوکراین، ایالات متحده و جهان است». کنگره در نامه خود نوشتند.

به همین دلیل، ما از شما می‌خواهیم حمایت نظامی و اقتصادی که ایالات متحده به اوکراین ارائه کرده است را با یک فشار دیپلماتیک پیشگیرانه ترکیب کنید که تلاش‌ها را برای یافتن چارچوبی واقعی برای آتش‌بس مضاعف می‌کند.»

کوین مک کارتی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا گفت: “من فکر می کنم مردم در رکود اقتصادی هستند و چک سفید برای اوکراین نمی نویسند.”

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان در مورد کمک به اوکراین پیش از انتخابات میان دوره ای اختلاف نظر دارند. «الکساندریا اوکاسیو کورتز»، «ایلهان عمر»، «رشیده طلیب» و «آیانا پریسلی» از جمله چهره‌های جناح مترقی حزب دموکرات هستند که نامه فوق را امضا کردند.

این نامه توسط پرامیلا جیپال، نماینده ای که ریاست گروه کنگره را بر عهده دارد، تهیه شده است.

جمهوری خواهان و دموکرات ها علیه جنگ در اوکراین

در این نامه آمده است: “به عنوان قانونگذارانی که مسئول صرف ده ها میلیارد دلار مالیات دهندگان آمریکایی برای کمک نظامی به جنگ هستند، ما معتقدیم که مشارکت در این جنگ مسئولیتی را برای ایالات متحده ایجاد می کند که تمام راه های ممکن از جمله تعامل را جدی بگیرد.” .

  رسوایی برای رسانه های ضد انقلاب/ 17 هزار دروغ در 25 روز!

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در این باره گفت: اکنون بارها از شرکای اوکراینی شنیده ایم که این جنگ تنها از طریق دیپلماسی و گفتگو به پایان می رسد. ما از مسکو اظهارات متقابلی نشنیده ایم مبنی بر اینکه آنها آماده اند با حسن نیت وارد این دیپلماسی و گفتگو شوند.

پس از حمله روسیه در اواخر فوریه، واشنگتن متعهد شد که حدود 66 میلیارد دلار به اوکراین بفرستد و تسلیحات و سایر کمک های نظامی، کمک های بشردوستانه و حمایت اقتصادی به کیف ارسال کند.

این نامه اندکی قبل از انتخابات میان دوره ای آمریکا در 8 نوامبر ارسال شده است. این انتخابات تعیین می کند که کدام حزب کنگره را کنترل می کند.

برخی از جمهوری خواهان هشدار داده اند که اگر حزب آنها کنترل کنگره را به دست آورد، ممکن است کنترل های شدیدتری بر بودجه اوکراین اعمال شود.

«کوین مک کارتی» رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا اخیراً اعلام کرد که اگر جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را از دست دموکرات های بایدن به دست آورند، «چک سفید» برای اوکراین وجود نخواهد داشت.

اکنون نگرانی فزاینده ای وجود دارد که جمهوری خواهان ممکن است کمک به اوکراین را قطع کنند. تحلیلگران بر این باورند که حزب مذکور احتمالا کمک ها را قطع خواهد کرد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید