«جنگ جهانی سوم» پدیده غیرقابل پیش بینی اسکار!

گروه فرهنگی رجانیوز: هالیوود ریپورتر در مقاله ای با استناد به 5 فیلم از جمله “جنگ جهانی سوم” نماینده رسمی سینمای ایران در اسکار 2013، آنها را به عنوان شانس های غیرمنتظره در رده بهترین فیلم بین المللی در سال 2023 برشمرد که با تحت تاثیر قرار دادن تماشاگران جهانی. ، اکنون باید به عنوان جذب اعضای آکامی در نظر گرفته شود.

در توضیح جنگ جهانی سوم آمده است: «درام پوچ هومن سیدی داستان کارگر مزدوری را روایت می کند که پس از از دست دادن همسرش در فاجعه ای وحشتناک، به طرز شگفت انگیزی برای ایفای نقش آدولف هیتلر در فیلمی ایرانی-آلمانی از جنگ جهانی دوم استخدام می شود. انتخاب شده است. ترکیب کمدی، درام احساسی و تفسیر اجتماعی ظریف هیئت داوران جشنواره فیلم ونیز را به وجد آورد تا جایی که جوایز بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد (محسن تنابنده) در بخش افق به این فیلم رسید. طبق معمول فیلم های ایرانی. باید منتظر ماند و دید اعضای آکادمی اسکار با توجه به مشکلات اخیر ایران از نماینده سینمای ایران حمایت خواهند کرد یا خیر.

پس از حضور موفق در جشنواره فیلم ونیز، فیلم هومان سیدی در بخش رقابتی اصلی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو نیز به نمایش درآمد و در نهایت جایزه ویژه هیئت داوران را از آن خود کرد.

در فیلم «جنگ جهانی سوم» بازیگرانی چون محسن تنابنده، ندا جبرائیلی، مهسا حجازی، نوید نصرتی، لطف الله سیفی و حاتم طهابی به ایفای نقش پرداختند و پخش بین المللی این فیلم بر عهده شرکت مستقل ایرانیان محمد اطبایی است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در گزارش هالیوود ریپورتر، فیلم های «برادران ما» ساخته «رشید بوچارد» کارگردان فرانسوی الجزایری الجزایری به نمایندگی از سینمای الجزایر، «بهار ابدی» ساخته «جیسون لوفتوس» به نمایندگی از کانادا، «دختر آرام» ساخته «کولوم بایراد» به نمایش درآمد. از طرف سینمای الجزایر ایرلند و «مریخ وان» ساخته «گابریل مارتینز» برزیلی به عنوان دیگر فیلم‌هایی معرفی شدند که برخلاف پیش‌بینی‌ها می‌توانند معادلات بهترین فیلم بین‌المللی اسکار 2023 را تغییر دهند.

تاکنون بیش از 90 کشور فیلم های خود را برای اسکار 2023 نامزد کرده اند و آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک پس از بررسی فیلم ها بر اساس قوانین این رده برای بهترین ها، فهرستی از فیلم های واجد شرایط برای رقابت در این بخش را منتشر کرده است. فیلم بین المللی

رکورد بیشترین کشورهای خارجی شرکت کننده در اسکار به سال 2020 برمی گردد که 93 کشور با هم رقابت کردند و باید دید که چند کشور برای اسکار بهترین فیلم بین المللی در اسکار 2023 رقابت خواهند کرد و آیا این رکورد شکسته می شود یا خیر. نه

فهرست نامزدهای اولیه اسکار شامل 15 فیلم در 21 دسامبر 2022 (30 آذر) است و پنج نامزد نهایی در 24 ژانویه 2023 (4 بهمن) اعلام خواهند شد.

نود و پنجمین دوره جوایز اسکار در تاریخ 12 مارس 2023 (21 مارس) در سالن دالبی تئاتر هالیوود برگزار می شود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید