جنگ در اوکراین در توییتر جریان ندارد؟!

به گفته سردبیران، «میخائیل پودولیاک» مشاور ارشد «ولادیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، توییتر را به پنهان کردن روندهای مربوط به درگیری‌های جاری در این کشور متهم کرده است.

این مقام کیف به دفتر پلتفرم رسانه اجتماعی رفت و مستقیماً از ایلان ماسک میلیاردر این پلتفرم به دلیل عدم ترند موضوع اوکراین در توییتر انتقاد کرد.

پودولیاک نوشت: کاربران مجاز به ثبت نام یا ورود به حساب های کاربری با شماره تلفن اوکراینی نیستند. در همین حال، “جنگ در اوکراین” از روند توییتر ناپدید شد و توییت های مربوط به پوشش جنگ محدود شد.

در پاسخ، توییتر می گوید روندهای آن توسط یک الگوریتم تعیین می شود و به طور پیش فرض، بر اساس افرادی که دنبال می کنید، علایق و مکان هر فرد برای آنها تنظیم می شود. این الگوریتم محبوب ترین موضوعات روز را شناسایی می کند. موضوعاتی که اکنون پرطرفدار هستند، نه موضوعاتی که مدتی پرطرفدار بوده اند.

به نظر می رسد انتقاد این مقام اوکراینی مربوط به اعلام رسانه اوکراینی باشد مبنی بر اینکه کاربرانی که شماره تلفن اوکراینی دارند دیگر نمی توانند وارد این پلتفرم شوند یا ثبت نام کنند. در همین حال، توییتر هنوز بیانیه ای در این مورد ارائه نکرده است.

جنگ در اوکراین در توییتر جریان ندارد؟!

پودولیاک همچنین از انتشار اخیر «فایل‌های توییتر» که شیوه‌های سانسور این پلتفرم را در بحبوحه مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا افشا می‌کرد، انتقاد کرد. در این رابطه، دستیار زلنسکی گفت که رئیس جدید توییتر در حال سانسور پوشش بحران اوکراین است.

ایلان ماسک در هفته های اخیر مورد حمله شدید مقامات و شهروندان اوکراینی قرار گرفته است. دعوا به دلیل طرح صلح ارائه شده توسط میلیاردر آغاز شد. او پیشنهاد کرد که اوکراین به بی طرفی خود متعهد بماند و از ادعاهای خود در قبال کریمه صرف نظر کند. در عین حال، روسیه باید بار دیگر در جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک و همچنین در مناطق خرسون و زاپوروژیه همه پرسی برگزار کند، این بار تحت نظارت سازمان ملل.

  آیت الله صافی خشونت را لازم نمی داند بلکه دشمنی با دشمنان را می داند/ سخنانش برای فرزندان انقلاب قابل هضم نبود/ امروز جریان آلوده قدرت بر سینه اش ریخته می شود/ اقدام دادستان برای شکایت تعجب آور است/ کجا بود روحانیت در هنگام توهین به الله مصباخ؟

این اظهارات مقامات کیف را خشمگین کرد و به حملات خشمگینانه به ماسک منجر شد. مطالعه طرح صلح خود موضوعی بود که رئیس توییتر آن را بزرگترین حمله رباتی که تا به حال دیده بود نامید.

آتش این جنجال سپس توسط ماسک شعله ور شد. او تهدید کرد که سرویس Starlink را که به طور فعال توسط ارتش اوکراین استفاده می شود، متوقف خواهد کرد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید