جنگ در اوکراین و حوادث غیرقابل برگشت جهانی

12378 خبر اولیه

جنگ در اوکراین یک پیروزی بلامنازع در بعد رسانه ای است. ارتش سایبری ناتو بدون شک در این دوره پیروز جنگ روانی و عملیات روانی شد و این اساساً غیرقابل انکار است. اگرچه عملاً چیزی از ارتش و زرادخانه اوکراین بر روی زمین باقی نمانده و زیرساخت‌های اصلی، شهرها، جاده‌ها، تونل‌ها و پل‌ها و زیرساخت‌های این کشور عملاً ویران شده‌اند، افکار عمومی همراه با مردم و دولت اوکراین به نتیجه رسیده‌اند.

بلوک غرب با استفاده از قدرت رسانه ای خود، تسلط بر تبلیغات و اتحاد تبلیغاتی استراتژیک، توانسته است در یک جنگ ادراکی در میدان نبرد بین ارتش روسیه و اوکراین پیروز شود. اما در سطحی اساسی تر، روسیه مسیری برگشت ناپذیر را طی کرده است و اکنون اروپا و در نتیجه نظام حاکم بر جهان، باید یکی از ارکان نظم پس از جنگ سرد و جنگ جهانی دوم را به عنوان عنصری ناخواسته رد و تحریم کنند. اما در عمل، فهرست نزدیک به هزار پروتکل تحریمی علیه دولت روسیه روی کاغذ باقی مانده است و واردات انرژی و سایر محصولات از این کشور حتی افزایش یافته است، اما در برخی موارد از قبل در اروپا، آسیا و آفریقا. بحران روسیه بود که در اوایل جنگ صادرات برخی از اقلام خود را ممنوع کرد و همین امر باعث شد قفسه‌های فروشگاه‌های اروپایی به اصطلاح با پدیده کمبود مواجه شوند. به عبارت دیگر تحریم‌های بانکی، مالی، پولی و اقتصادی روسیه هنوز اعمال نشده است و آنچه در آینده نزدیک به وقوع می‌پیوندد بسیار متفاوت از آنچه اکنون در خیابان‌های اروپا، آفریقا و حتی آسیا می‌بینیم خواهد بود.

  پرچم معبد امام رضا (ع) مقابل سفارت فرانسه

پیامدهای جنگ روند کاشت، تولید، بارگیری، ترانزیت و صادرات برخی اقلام و محصولات مهم در حوزه کشاورزی از جمله گندم، جو، آرد، دانه های روغنی، مواد اولیه تولید روغن، بذر، مواد شیمیایی را مختل کرد. کودها و غیره. در این راستا، آنچه اروپا در حال حاضر به عنوان کمبود با آن دست و پنجه نرم می کند، تنها شبح قحطی است که در آینده نزدیک اقتصاد و معیشت اروپایی ها را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. البته اگر قرار باشد تحریم های روسیه واقعا عملیاتی و قابل اجرا باشد!

از سوی دیگر، شدت، گستره و چارچوبی که آمریکا برای تحریم روسیه در نظر گرفته است، به حدی است که اولاً خروج بلوک غرب از موضع کنونی خود را بسیار دشوار و پر اعتبار کرده است. دوم، اروپا را در ورطه هولناک تحریم های خود تحمیلی فرو برد و سیاهچاله تحریم ها را به بن بست برای قاره متزلزل قاره سبز تبدیل کرد. سوم، دولت روسیه را در موقعیتی قرار می دهد که سیاست های ضد انرژی و ضد تروریسم خود را برای متعادل کردن و مقابله با تحریم ها اعمال کند و چاره ای جز اقدام در باتلاق اوکراین نخواهد داشت، زیرا هزینه های سخت افزاری و پیامدهای ناشی از آن پرداخت می شود. تحریم، اجازه نمی دهد که جنگ بدون نتیجه پس گرفته شود یا رها شود.

یعنی آنچه اختراع و پیشگویی شده است تحقق می یابد; اختلافات در سطح ارکان نظام سلطه، مانند شکاف بزرگ و شعله ور نفرت و نفرت، اکنون در اروپا زبان گشوده است و سندروم تزاری به اضافه وحشی گری قرون وسطایی بلوک علیه آن، اکنون به طور جدی سفارش قبلی.

  درخواست غیرقانونی ساداتی نژاد از گمرک

با این حال، اخبار زیادی از چین وجود دارد مبنی بر اینکه تحت فشار حوادث مربوط به جنگ در اوکراین و فراتر از آن، ادعاهای چین مبنی بر ظهور مجدد ویروس کرونا و قرنطینه مجدد در این کشور پنهان شده است. واقعیت این است که بسیاری از کارخانه‌های تولیدی در چین به دلایل مختلف اقتصادی فعالیت نمی‌کنند و علی‌رغم ژست مقامات پکن برای ثبات شرایط اقتصادی و اجتماعی، آتشفشانی از اعتراضات نهفته و بالقوه در حال ظهور است.

اما در آن سوی اقیانوس اطلس، شرایط خاص روحی و جسمی رئیس جمهور آمریکا و مبارزات انتخاباتی پر فراز و نشیب دونالد ترامپ، چشم انداز سیاسی این کشور را به دوره ای پرتنش سوق می دهد و بعید است که دونالد ترامپ شاهد افزایش چشمگیر نظرسنجی ها باشد. خلاصه بخشی از سیستم پشت صحنه کشور برای کنترل این شورش و قبل از افزایش حمایت مردمی و شروع فصل انتخابات، رئیس دولت سابق را مستقر کرد، به خصوص اگر دشمن خارجی نیز آشکار و آشکار باشد ترور دونالد ترامپ را در نظر می گیرد. بهترین راه حذف بازیگری است که اگر از خط خطرناک فعلی عبور کند و وارد عرصه شود دیگر به راحتی بازداشت نمی شود.

نمایندگان کاخ سفید و احزاب البته در نظر دارند که اتحاد یا حمایت دونالد ترامپ از ولادیمیر پوتین در این زمینه می تواند فاجعه وحشتناکی برای ایالات متحده باشد، بنابراین انگیزه قابل توجهی برای سرنگونی دونالد ترامپ وجود دارد. به عنوان یک قاعده، ممکن است زمان زیادی برای درک وجود نداشته باشد!

سیر تحولات جهان روند بسیار سریع و مطلوبی را به سوی تحولات بنیادی نشان می دهد و این روند با توجه به کهنه شدن ارکان و پروتکل های نظم قبلی، ناگزیر دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد. در این میان، ملت‌های سراسر جهان با جمع‌بندی وقایع جاری در سطح نظام‌های بین‌المللی، به‌طور فزاینده‌ای به سمت وحدت فراملی و فراجنسیتی پیش خواهند رفت و این خود خبر خوبی برای کسانی است که نشانه‌های عصر موعود را دنبال می‌کنند.

  18 میلیون و 163 هزار نفر 3 دوز واکسن کراون دریافت کردند

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید