جنگ زمستانی در اوکراین – بررسی رسانه های تحریریه

بر اساس این سرمقاله، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات ارشد دولت جو بایدن اعلام کرد که ایالات متحده معتقد است که عملیات نظامی روسیه در اوکراین در زمستان آینده به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

این روزنامه چند روز پیش گزارش داد که واشنگتن انتظار دارد پیشرفت در هر دو طرف متوقف شود. به گفته مقامات ناشناس، آتش بس به دلیل مشکلات جوی می تواند تا شش ماه ادامه یابد.

به گزارش نیویورک تایمز، اگرچه دمای پایین تر و زمین یخ زده حرکت تانک ها و کامیون ها را آسان تر می کند، اما برف سنگین و هوای سرد همچنان عملیات تهاجمی را برای نیروهای روسی پیچیده می کند.

جنگ زمستانی در اوکراین

به گفته این منابع، در عوض، مسکو احتمالاً بر ادامه حملات به نیروهای کیف، پایگاه‌های نظامی اوکراین، زیرساخت‌ها و شبکه برق متمرکز خواهد شد.

مقامات دولت بایدن همچنین می گویند که استفاده ایالات متحده و متحدانش از تعطیلات زمستانی برای بازسازی انبار تسلیحات تهاجمی و دفاعی اوکراین بسیار مهم است.

به نظر می رسد که اوکراینی ها سعی دارند با حملات انحرافی خطوط روسیه را مختل کنند و پیشروی آنها را خنثی کنند. ست جی. جونز، معاون ارشد مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی، معتقد است که این کشتارهای هدفمند و خرابکاری های عمومی علیه مناطق تحت کنترل روسیه در اوکراین انجام خواهد شد.

در همین حال، کیف توقف عملیات نظامی خود را رد کرده است.

جنگ زمستانی در اوکراین

الکسی دانیلوف، رئیس شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین گفت: ما نمی توانیم چیزی را منجمد کنیم – ما یخچال نیستیم.

وی طی یک مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت: ما می توانیم بدون توجه به آب و هوا و فصل سرما سرزمین های خود را آزاد کنیم.

  دولت گزارش تطبیق بودجه را زودتر از موعد به دیوان محاسبات کشور ارائه کرد

روسیه اظهارات خاصی در مورد اقداماتی که نیروهایش در زمستان امسال انجام خواهند داد، ارائه نکرده است. با این حال، مقامات مسکو بارها اعلام کرده اند که تمام اهداف عملیات نظامی در اوکراین محقق خواهد شد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اخیرا اعلام کرد که این امر می تواند از طریق مذاکرات صلح انجام شود، اما اکنون به دلیل موضع طرف اوکراینی غیرممکن است.

در ماه اکتبر، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن هرگونه مذاکره با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ممنوع شد. اوایل این هفته، او در مصاحبه ای با CNN گفت که “در را بر روی مذاکرات نبسته است.”

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید