حاج قاسم چند بار کشته و شهید شد؟

گروه سیاسی رجانیوز: در مهرماه 1396 گزارشی مبنی بر اینکه آمریکایی ها و اسرائیلی ها قصد کشتن شهید سلیمانی را داشتند، ارائه شد که در این گزارش نوشتند: «خدایا به دست بدترین دشمنان دینش به شهادت برسم».

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش ایرنا، ساعت 1:20 بامداد 22 دی ماه 1396 مردی از خانواده معظم شهدا که تمام زندگی خود را وقف جهاد کرده بود به قافله شهدا پیوست و در یک ازدواج شیرین 40 ساله خود و یاران شهیدش را وداع گفت. با شهد شیرین شهادت حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مظهر همه فضایل در عصر ما بود. اکنون سومین سالگرد شهادت «میدان» است که در راه مردمش «جانش را فدا کرد» و توسط وحشی‌ترین مردم این کره خاکی، ارتش تروریستی ایالات متحده آمریکا و مستقیم، کشته و شکنجه شد. دستور رئیس جمهور این کشور .

آنچه در ادامه می‌آید گزارشی از چندین اقدام آمریکا و اسرائیل برای کشتن و شهادت حاج قاسم سلیمانی است:

سردار سلیمانی بعد از جنگ به شهادت رسید. رادیو منافکین همیشه به او توهین می کرد یا تهدید به شهادت می کرد. در سال 1360 در عملیات قدس مجروح و به بیمارستان قائم مشهد منتقل شد. منافقین می خواستند او را در بیمارستان بکشند. ما از آن خبر نداشتیم. چند ماه قبل از شهادت ایشان یک روز به دیدار آیت الله محدی کرمانی در منزل ایشان رفتیم. به حاج قاسم گفت: «یادت هست مجروح شدی، تو را در مشهد بستری کردند؟» منافقین قصد کشتن تو را داشتند. برادرزاده ام مصطفی تو را از دست منافقین نجات داد!»

  عبور 5 سیارک از کنار زمین

ظاهرا یکی از پزشکان بیمارستان از اعضای گروهک منافقین بوده و قصد کشتن وی را داشته است. مصطفی محدی کرمانی و دوستش با کمک یک پرستار کرمانی، حاج قاسم را از این بند بیرون می کنند و مانع از اجرای نقشه این دکتر خائن می شوند.

سردار سلیمانی در چند سال گذشته به شدت مورد تهدید قرار گرفته است. قرار بود سلیمانی را به همراه عماد مغنیه بکشند که ناکام ماندند. مغنیه و سردار سلیمانی در یک ساختمان بودند. حاج قاسم از یک در بیرون آمدند و عماد مغنیه از در بیرون آمدند و کشته شدند.

در اکتبر 2017، در جلسه فرماندهی، فرزندان نرون گزارشی را آوردند که در آن نقشه آمریکایی ها و اسرائیلی ها برای کشتن او توضیح داده شد و در این گزارش نوشتند: «خدایا به دست بدترین دشمنان دینش به شهادت برسم. “

در سال 2018 در ایام محرم که حاج قاسم در بیت زهرا برنامه داشت، نقشه کشتن او ریخته شد. حتی خانه کنار بیت الزهرا را خریدند و مقدار زیادی مواد منفجره را به آنجا منتقل کردند. قصد داشتند این بیت را در عزاداری منفجر کنند تا سردار سلیمانی را به همراه تعداد زیادی از عزاداران به شهادت برسانند. اما این نقشه با تلاش نیروهای اسلام خنثی شد.

اسرائیلی ها بارها سعی کرده اند سردار سلیمانی را در لبنان، سوریه و عراق بکشند. اما همیشه می گفت میوه رسیده را بچینید!

سردار سلیمانی چندین بار در محاصره بود یا در محاصره بود یا برای شکستن آن وارد محاصره شد. نگاه نکرد چون فرمانده است باید برود جایی که مشکل امنیتی نداشته باشد. حاج قاسم در تمامی خطوط عملیاتی علیه داعش حضور داشت و ده ها بار در آستانه شهادت قرار گرفت. وی در جریان محاصره حلب اولین فردی بود که با بالگرد وارد حلب شد و هدف حمله هوایی دشمن قرار گرفت. او اولین کسی بود که شبانه به فرودگاه حلب پرواز کرد. در حالی که فرودگاه زیر آتش توپ ها و راکت های کاتیوشا بود، نیروهای دیگری از آن می آمدند.

  نیروهای مقاومت به سوی نیروهای اشغالگر شلیک می کنند

در پالمیرا سردار سلیمانی فرماندهی نیروها را بر عهده داشت و اولین کسی بود که با فرود خود فرودگاه پالمیرا را بازگشایی کرد! در عملیاتی دیگر در حالی که آمریکایی ها در جناح راست و داعش در جناح چپ بودند، با بالگرد به جبل الغراب، سنجری و بیر طیاریه رفت. این حرکت در تقویت روحیه سربازان و فرماندهان حاضر در این خط تأثیر بسزایی داشت. در آنجا نقشه ادامه عملیات ترسیم می شود و به پیروزی ختم می شود.

تروریست ها چندین بار محل حاج قاسم را شناسایی و به وی حمله کردند. یک بار در باشکوی حلب با تیرهای مستقیم به او حمله کردند. بار دیگر در ساکیه در جنوب حلب، خودروی وی مورد تیراندازی قرار گرفت. او هدف تیراندازی تک تیرانداز در قلعه حلب قرار گرفت. در شمال حماه، یک بمب گذار انتحاری در نزدیکی حاج قاسم منفجر شد. در ابوکمال یک تک تیرانداز داعش او را هدف قرار داد. اما تیر او کمی اشتباه رفت و گلوله به دیوار اصابت کرد. پس تکه های شکسته بلوک روی سر و صورت و چشمان حاج قاسم افتاد!

این اتفاقات می تواند منجر به شهادت او شود. خواست خدا این بود که شهادت حاج قاسم توسط یک تروریست عادی انجام نشود بلکه توسط رئیس جمهور آمریکا انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید