حاشیه نشینی در شأن جمهوری اسلامی نیست

معاون اول رئیس جمهور کلانشهرهای کشور را الگوی حکمرانی و سبک زندگی شهری برای سایر شهرهای کشور دانست و تاکید کرد: شهرداری ها با توجه به حجم بالای خدمات رسانی به جامعه می توانند مایه رضایتمندی اقشار مختلف باشند.

به گزارش رجانیوس، دکتر محمد محبر دوشنبه شب در جلسه مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با حضور شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و شهرداران 18 کلانشهر دیگر با اشاره به نقش آفرینی شهرداری ها نشاط اجتماعی را افزایش دهند. وی به عنوان یکی از وظایف شهرداری ها به ویژه در کلان شهرها از شهرداران خواست تا با تقویت هویت محله و توجه به سبک زندگی اسلامی – ایرانی پیوندهای اجتماعی بین مردم را تقویت کنند.

وی تاکید کرد: شهرداری های سراسر کشور در ایجاد الگوی مناسب برای سبک زندگی، ارتقای روحیه و نشاط اجتماعی و همچنین نگرش مردم نقش کلیدی و کلیدی دارند و بیشترین ارتباط را با همه ابعاد و ابعاد زندگی مردم دارند، اما دولت ها در دهه ها کمتر به این بخش مهم از ساختار کشور توجه کرده اند.

معاون اول رئیس جمهور ایجاد اماکن فرهنگی و ورزشی مناسب، نوسازی پارک حمل و نقل عمومی کشور، بهسازی معابر داخلی شهری و توجه به سبک معماری ایرانی-اسلامی در شهرسازی را از اولویت های کاری عنوان کرد. شهرداری ها نیز باید با اجرای برنامه های اجتماعی مناسب در طرح های شهری و همچنین برنامه های مدون بتوانند در کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت تعاملات انسانی موثر باشند.

دکتر محبر با اشاره به منویات و نگرانی های مقام معظم رهبری در خصوص حل معضل حاشیه نشینی در کلانشهرها و کلان شهرها گفت: وجود پدیده حاشیه نشینی و ایجاد سکونتگاه های غیررسمی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست. در زمینه حاشیه نشینی.

  پخش زنده مسابقات فوتبال استقلال و پیکان

معاون اول رئیس جمهور در این جلسه پس از شنیدن سخنان تعدادی از شهرداران، رفع مشکلات شهرداری را یکی از اولویت های دولت سیزدهم برشمرد و اعلام کرد این مشکلات با حضور نمایندگان کلانشهر رصد می شود. مونتاژ.

شهرداران کلانشهرهای کشور در این جلسه به مطالبات، مشکلات و درخواست های شهرداری ها از جمله در زمینه آلودگی هوا و ترافیک شهری، نوسازی حمل و نقل عمومی، بودجه، سکونتگاه های غیررسمی، صدور مجوز، شماره گیری و به روز رسانی پاسخ خواهند داد. آنها قوانین را تعیین می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید