حجاب یک تکلیف شرعی است که باید رعایت شود/ بی حجابان را متهم به بی دینی و ضد انقلاب نکنیم/ باید راهی برای استخدام زنان در مناصب مختلف اندیشید.

گروه سیاسی رجانیوز: جمعی از بانوان فرهیخته، مادران برگزیده و فعالان فرهنگی، اجتماعی و علمی امروز چهارشنبه ۲۳ آذرماه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

14011014000241 Test NewPhotoFree خبر اولیه

من گزارش میدم رجانیوز; مهمترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

انشاءالله امروز در اینجا جلسه بسیار دلنشین و مفیدی با فواید فراوان برای آینده ما برگزار شد. خیلی خوشحالم که امسال توانستیم این جلسه را برگزار کنیم. پارسال خانمها نامه نوشتند و اعتراض کردند که چرا روز زن را به مداحان اختصاص دادی، خوب الان روز زن خاصیت خاصی ندارد، همینطور در مورد ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها، درست است اشکال دارد و اگر زنده بودیم. و از این به بعد بله.

این جلسه یک جلسه کاملاً زنانه و پر از مفاهیم برجسته و عالی تا اینجای کار بود. صحبت هایی که خانم ها کردند خیلی خوب بود و من واقعا از آنها بهره بردم.

پیشنهاداتی بود، انشالله می توانند برای این پیشنهادات راه حلی پیدا کنند. شاید بخشی از این مطالب مربوط به شورای انقلاب فرهنگی باشد، مثلاً در آنجا یا هر جای دیگری مطرح شود. بکارگیری زنان دانا، کارآمد، باتجربه، آگاه، دانا و فهمیده در سطوح مختلف تصمیم گیری کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. البته ذهن من درگیر این سوال است. ما باید راهی برای این کار پیدا کنیم. ما باید راهی پیدا کنیم انشاءالله ببینیم چه می شود کرد.

در مسئله زنان، موضع ما در مقابل مدعیان منافق غربی، موضع مطالبه گری است نه دفاعی. یک بار، سالها پیش، دانشجویان در دانشگاه از من پرسیدند که دفاع شما در یک مورد خاص چیست؟ گفتم دفاع ندارم، تهاجم دارم. با زنان تقصیر دنیاست، دنیایی که من از آن صحبت می کنم، جهان غرب است، فلسفه غرب و فرهنگ موجود غربی، البته غرب مدرن، به قول خودشان، من کاری به مدرنیته غرب تاریخی ندارم. این یک بحث دیگر است، غرب مدرن یعنی همین که حدود 200 است. پارسال نظرش را در همه ابعاد زندگی بیان کرد، ما از آنها مطالبه داریم، آنها مجرم هستند، مجرم هستند، جداگانه، ضربه زدند، جنایت کردند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

بنابراین این چیزی که ما می گوییم جنبه دفاعی نیست، جنبه بیان عقیده و عقیده اسلامی است، یک موضع اسلامی است. حتی امیدوارم اگر این مطالبی را که در مورد سؤال زنان، سؤال زنان و شما، الحمدلله مطرح می کنیم، می بینم که بر این سؤالات تسلط دارید یا زنانی که مانند شما کاملاً آزادانه صحبت می کنند و صحبت می کنند، آنها را تکرار کنند. آنها را بیان کنید، امید است که شما می توانید افکار عمومی غربی را نیز تحت تأثیر قرار دهید زیرا زنان آنها واقعاً رنج می برند. جامعه زنان غرب امروز در مواردی ناآگاهانه آسیب می بیند و در مواردی هم آگاهانه ممکن است گریبان آنها را هم بگیرد.

جهاد بر زن و مرد واجب است، اما جهاد مرد یک قسم است و جهاد زن نوع دیگر. یعنی در همین جنگ مثلاً حمایت هشت ساله از زن هم اجباری بود، تکلیفی داشتند. آنها تکالیف خود را به خوبی انجام دادند. در این دوره، اگر زنان عملکرد بهتری نسبت به مردان نداشتند، حداقل به خوبی مردان عمل کردند.

اگر نخوانده اید، کتاب های مربوط به زنان دوران دفاع مقدس را بخوانید. الحمدلله الان به این چیزها فکر می کنند، جوان های خوب ما اینها را فراهم می کنند. فرض کنید اینها زندگی نامه مربوط به همسران شهداست. فکر نمی کنم بتوانید یکی از این بیوگرافی ها را بخوانید و در حین خواندن این مطلب ده بار اشک نریزید، غیرممکن است.

یعنی وقتی یکی این جهاد این زن را می بیند، حالا مرد به میدان رفته، اما این زن جهاد می کند. این جهاد بر هر دو واجب است. امر به معروف و نهی از منکر بر زن و مرد واجب است، اما نقش ها تقسیم می شود; نقش ها یکی نیستند. این نگاه اسلام است، هم نگاه مترقی و هم عادلانه است.

  انواع آسانسورهای صنعتی و محل استفاده از آنها - آسانسور آتیس

نظام سرمایه داری غرب یک نظام مردسالار است. در نظام سرمایه داری سرمایه بالاتر از انسانیت است. انسانیت مردم در خدمت سرمایه قرار می گیرد. خوب، هر فردی که بتواند بیشتر سرمایه گذاری کند، ارزش بیشتری دارد. مرد ضخیم تر، قوی تر است.

مدیریت کلان اقتصادی و تجاری و مانند آن را مردان انجام می دادند. بنابراین در نظام سرمایه داری مردان نسبت به زنان برتری دارند. زیرا اولویت سرمایه بر انسان برای مردان صادق تر است. خوب، حالا که ثابت شد سرمایه تعیین کننده شرایط مرد است. مردم یکسان نیستند. دیگران به طور طبیعی متفاوت هستند. گفتیم که طبق این دیدگاه سرمایه داری، جنس مذکر به طور طبیعی بر زن برتری دارد.

در حال حاضر، در بسیاری از کشورهای غربی، دستمزد زنان برای کار مشابه مردان کمتر از مردان است. این نوعی سوء استفاده است که یکی از دلایل مطرح شدن آزادی زنان در قرن نوزدهم و بعداً در قرن بیستم، بیشتر قرن نوزدهم، بیرون کردن زنان از خانه و بردن آنها به کارخانه بود. از آنها با دستمزد کمتر استفاده کنید

کسانی که حجاب کامل ندارند را نباید متهم به بی دینی و ضد انقلاب کرد.

آنهایی که حجاب ضعیفی دارند دختر خودمان هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید