حجم تجارت آلمان با ایران پشت نقاب تحریم / 1.2 میلیارد یورو تجارت آلمان با ایران پشت نقاب تحریم

گروه بین الملل – رجانیوز: یک روزنامه صهیونیستی مدعی است که آلمانی ها مخالفان جمهوری اسلامی را به سخره گرفته اند و می گوید: آلمان علاوه بر ادعای حمایت از شورشیان در ایران، از تجارت با ایران یک میلیارد یورو نیز به دست آورده است.

من گزارش میدم رجانیوز روزنامه جروزالم پست با استناد به داده های اداره آمار فدرال آلمان گزارش داد: در اوج سرکوب جمهوری اسلامی، آلمان بیش از یک میلیارد و دویست میلیون یورو با ایران مبادلات تجاری داشت. اداره آمار فدرال آلمان در تازه ترین گزارش خود میزان صادرات محصولات این کشور به ایران را تا پایان مهرماه سال جاری (تا 18 آبان 1401) یک میلیارد و دویست میلیون یورو و ارزش واردات از ایران را اعلام کرد. در این مدت 260 میلیون دلار است.

ساخته شده است.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، «در شرایطی که اپوزیسیون ایران خواهان سرنگونی دولت است، آلمان همچنان شریک اصلی تجاری ایران در میان کشورهای اروپایی است، در حالی که بسیاری از کشورهای غربی از جمله آلمان سرکوب معترضان در سه ماه گذشته را محکوم کرده اند. از جمله صدراعظم آلمان. پارلمان آلمان نیز نشستی در این باره ترتیب داد. این در حالی است که به نظر نمی رسد حجم مبادلات تجاری بین کشورهای غربی و ایران طی سه ماه گذشته کاهش پیدا کرده باشد.

لازم به ذکر است که پایتخت آلمان یک ماه پیش میزبان فراخوان گروه های ضد انقلاب ایرانیان مقیم اروپا بود، اما با وجود سکونت یک میلیون و دویست هزار ایرانی در اروپا، این تجمع با حضور 35 هزار نفر برگزار شد. مردم البته برخی از آنها شهروند برخی کشورهای اروپایی و برخی از آنها یکی از پناهندگان کشورهای مختلف (با وعده تهیه غذا و پول و تورهای گردشگری) بوده است.

  مسئولان باید از معلولان فرهنگی حمایت کنند

لازم به ذکر است که جنگ در اوکراین و بحران تامین انرژی و مواد غذایی در جهان آسیب زیادی به اقتصاد آلمان وارد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید