حجم تجارت ایران و روسیه می تواند به 10 میلیارد دلار برسد

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر آیت الله رئیسی به روسیه توافق شد که حجم مبادلات تجاری دو کشور به 10 میلیارد دلار برسد. معتقدم این رقم به 20 میلیارد دلار می رسد که قابل افزایش است.

ابراهیم رضایی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، درباره دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم و میزان توسعه تجارت ایران و روسیه اظهار داشت: حجم صادرات ایران و روسیه در یک سال گذشته به ویژه پس از تاسیس این کشور افزایش چشمگیری داشته است. 13- آن دولت.

رئیس گروه دوستی ایران و روسیه افزود: در دولت سیزدهم حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه به چهار میلیارد دلار رسیده است که در دولت قبل کمتر از سه میلیارد دلار است و انتظار داریم این میزان افزایش یابد. در سال 2022

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی با بیان اینکه فرصت های زیادی برای افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور ایران و روسیه وجود دارد، گفت: در سفر آیت الله رئیسی به روسیه موافقت شد. حجم تجارت بین دو کشور به 10 میلیارد دلار خواهد رسید و فکر می کنم این رقم می تواند به 20 میلیارد دلار برسد.

ایران و روسیه تحریم های آمریکا و اروپا علیه یکدیگر را خنثی می کنند

نماینده مردم دشستان در مجلس یادآور شد: تحریم هایی که پیش از این غرب علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرد و ادامه جنگ روسیه و اوکراین به تحریم روسیه منجر شد، دو کشور ایران و روسیه را به یکدیگر نزدیکتر کرد. دیگر برای تعامل بیشتر تجاری و اقتصادی. یعنی بسیاری از محصولاتی که روس ها به آن ها دسترسی ندارند از ایران و محصولاتی که ما به دلیل تحریم دسترسی مناسبی به آنها نداریم از روسیه تهیه می شود.

  ورود مینی بوس های با کیفیت چینی به بازار ایران

این نماینده مجلس با بیان اینکه تحریم های روسیه فرصتی برای ایران است، تاکید کرد: تحریم ها به تسهیل اجرای برخی سیاست ها مانند حذف دلار از مبادلات تجاری و مالی دو کشور کمک می کند.

زیرساخت های حمل و نقل دریایی ایران و روسیه باید تقویت شود

رضایی با تاکید بر اینکه زیرساخت های حمل و نقل دو کشور ایران و روسیه باید تقویت شود، گفت: زیرساخت های حمل و نقل هوایی، ریلی، زمینی و دریایی بین دو کشور باید توسعه و تقویت شود و معتقدم مهم ترین مسیر حمل و نقل دریایی است. ایمن ترین و ارزان ترین مسیر مستقیم است و باید توسعه یابد.

وی ادامه داد: توسعه بنادر کشور و ارائه خدمات بندری مناسب، راه اندازی مشترک کشتی ها به تحقق اهداف مورد نظر کمک می کند، همچنین بسیاری از محصولات صادراتی به روسیه کشاورزی است و گلایه صادرکنندگان تاخیر طولانی است. محصولات خود را در گمرک روسیه.

رئیس گروه دوستی ایران و روسیه افزود: پیوستن کامل ایران به توافقنامه اوراسیا می تواند روابط را بهبود بخشد و صادرات به روسیه را تسهیل کند.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امکان ترخیص کالا از گمرک با روسیه وجود دارد، گفت: تامین کالاهای مورد نیاز روسیه و دریافت کالاهای مورد نیاز ما از آن کشور نیز در توسعه روابط دو کشور پیش بینی شده است. کشورها. البته توسعه اجرایی این امر منوط به فعالیت بیشتر وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی و وزارت امور خارجه است.

  گشایش های بین المللی نباید مانعی برای استفاده از ظرفیت داخلی باشد/ درآمدها 2.5 برابر می شود

رضایی خاطرنشان کرد: با افزایش حجم صادرات ایران به روسیه 150 میلیون نفری (به ویژه در زمینه محصولات کشاورزی که توسط مردم تولید می شود) اقتصاد و معیشت مردم نیز به همان میزان بهبود می یابد. بر ثبات قیمت ارز در کشور تاثیر می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید