حج سال آینده دو برابر می شود

با توجه به تغییرات ارزی و عدم پرداخت قسط دوم برخی از داوطلبان، حج سال آینده دو برابر می شود.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام عبدالفتاح نواب در برنامه تلویزیونی حج تمتع گفت: داوطلبانی که امسال به حج تمتع اعزام می شوند افرادی هستند که تمام اقدامات لازم را برای ثبت نام حج تمتع در سال ۹۹ انجام داده اند اما بدون سفر به دلیل تاج

وی ادامه داد: در سال 1378 برنامه های آموزشی برای اعزام زائران و جلسات آنان برگزار شد، اما با توجه به مسافت ایجاد شده، باید جلسات تذکری برای داوطلبان در نظر گرفته می شد که این اتفاق نیز رخ داد و طبق گزارش های دریافتی از کشور، این آموزش ها جلسات برخی از کاروان ها به اتمام رسیده است اما برخی دیگر 70 درصد کلاس های خود را برگزار کرده اند که قطعا قبل از شروع آموزش به پایان می رسد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و عبادت تاکید کرد: همه زائران افرادی هستند که در سال 1378 ثبت نام کرده اند و امسال 70 تا 80 درصد هزینه ها را به عنوان قسط اول پرداخت کرده اند و قسط دوم منوط به تعیین هتل و کاروان ها می باشد. قیمت هتل ها و فاصله و نزدیکی به حرم و فاصله حرکت از شهرهای مختلف و تفاوت قیمت پرواز همه اینها محاسبه شده و قسط دوم از زائران دریافت می شود.

حجت الاسلام عبدالفتاح نواب گفت: در حال حاضر بسیاری از نمازگزاران قسط دوم خود را پرداخت کرده اند و تعداد کمی نیز قسط دوم را پرداخت نکرده اند. سال آینده قطعا قیمت ها متفاوت خواهد بود.

  قیمت جهانی نفت دوباره در حال افزایش است/ برنت از 95 دلار عبور کرد

وی ادامه داد: زائرانی که امسال قسط دوم خود را پرداخت نکرده اند و موکول آن به ۱۴۰۲ موکول شده است باید قسط سال آینده را با قیمت بیشتری پرداخت کنند تا حج سال آینده دو برابر شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و عبادت تاکید کرد: اگر سال آینده سهمیه ما 85 هزار نفر باشد قطعا تعداد مشمولان امسال و همچنین داوطلبانی که در سال آینده اعزام می شوند با امسال متفاوت خواهد بود. قیمت باید بیشتر پرداخت شود

دیدگاهتان را بنویسید