حراج اطلاعات 200 میلیون کاربر توییتر به قیمت 2 دلار!

12352 خبر اولیه

طبق سرمقاله، وب سایت رایانه ای Bliping توانسته است صحت برخی از این آدرس های اینترنتی ارائه شده در آگهی های فروش خود را تأیید کند. این اطلاعات مربوط به نقض جدید نیست، اما تقریباً مجموعه ای از اطلاعات است که قبلاً از طریق آسیب پذیری API به بیرون درز کرده بود.

این آسیب‌پذیری API، که به مهاجمان اجازه می‌دهد آدرس‌های ایمیل یا شماره تلفن‌ها را در توییتر وارد کنند تا حساب فعال خود را پیدا کنند، در سال 2021 کشف شد. سپس هکرها از API جداگانه دیگری برای جمع‌آوری نام کاربری و اطلاعات ایمیل کاربران در توییتر و جمع‌آوری فهرستی از حساب‌های کاربری استفاده کردند. این شبکه اجتماعی

یک سال بعد، در سال 2022، هکرها شروع به فروش پایگاه داده ای کردند که به این روش ایجاد کردند. پایگاه داده اصلی که حاوی بیش از پنج میلیون اطلاعات شخصی است، در اواسط سال 2022 به قیمت 30000 دلار برای فروش گذاشته شد. با این حال، پایگاه داده اخیر گفته می شود حاوی اطلاعات تکراری است.

به گزارش وب سایت تک رادار، در مجموع هکرها شش فایل متنی را منتشر کردند که با فرمت RAR فشرده بودند. هر خط در این فایل ها حاوی اطلاعات شخصی مانند نام کاربری و آدرس ایمیل، تعداد طرفداران و تاریخ ایجاد حساب است. افشای اطلاعات قبلی نشان می داد که آیا این حساب احراز هویت شده است یا خیر، اما پایگاه داده مذکور این اطلاعات را در اختیار نداشت.

پایان/

  مرگ و میر کرون طی دو هفته آینده کاهش خواهد یافت

دیدگاهتان را بنویسید