حرفه ای به سبک برادران جلیلوند!

گروه فرهنگی رجانیوز: وحید جلیلوند چندی پیش اعلام کرد که دیگر در ایران فیلم نمی سازد و هرگز برای اکران جدیدترین فیلمش «شب، دنالی، دیوار» به دنبال مجوز نخواهد بود. وی هدف از این اقدام را حمایت از اعتراضات عنوان کرد!

من گزارش میدم رجانیوز; این ادعاها در شرایطی مطرح شد که او کمی قبل از شروع ناآرامی ها، فیلم خود را به طور غیرقانونی و بدون کسب مجوز به جشنواره فیلم ونیز ارائه کرد و در همان زمان حق پخش فیلم خود را به مدت نیم سال به یک شرکت آلمانی فروخت. میلیون یورو

به عبارت ساده تر، مدت ها پیش جلیلوند حق پخش فیلم خود را بدون کسب مجوز به یک شرکت خارجی فروخت. معنای اضافی ندارد; جلیلوند روغن ریخته شده را تقدیم امامزاده کرد. چون فیلم او به هر حال به دلیل دور زدن قانون به سرنوشتی شبیه برادران لیلای سعید راوشی دچار می شد. او سعی می کند با سیاست آب را گل آلود کند.

جالبتر اینکه جلیلوند برای ساخت «شب، داخلی، دیوار» از نیروهای ضدشورش کمک گرفت و تجهیزات فیلمش را از این سازمان گرفت!

بیشتر بخوانید:

جنجال های وحید جلیلوند به این موارد محدود نمی شود. با وجود اینکه او به دولت اعلام برائت کرد، فیلم قبلی او «بدون تاریخ، بدون امضا» در سال 95، 350 میلیون تومان از بودجه دولتی دریافت کرد. ضمناً این فیلم توسط وزارت ارشاد به آکادمی اسکار ارسال شد و به دلیل بی کیفیتی از ورود به بخش مسابقه ممانعت به عمل آمد.

وحید جلیلوند بیش از یک کارگردان، یک تاجر زیرک است. او که فیلمش را بدون مجوز به خارجی ها فروخته است، مردم و ارشاد را هم مقصر عدم نمایش آن در ایران می داند. او به دنبال سود و سوء استفاده است. یک بار از جیب خارجی ها، یک بار از جیب ارشاد و یک بار از احساسات مردم.

  بشار اسد تلفنی با وارث تاج و تخت ابوظبی صحبت کرد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید