حزب الله در هر جنگی علیه رژیم صهیونیستی پیروز خواهد شد

14508 خبر اولیه

به گزارش تحریریه روزنامه الکترونیکی رای الیوم، در گزارشی به قلم عبدالباری عطوان، تحلیلگر سرشناس جهان عرب، وی نوشت که در صورت برگزاری نشست سه جانبه کاخ بعبدا، نظرات عاموس نماینده آمریکا بررسی شود. هوخشتاین برای مذاکره با رژیم صهیونیستی با تصمیمات مثبتی همراه بود. این مشکل مدیون مقاومت لبنان و ابزارهای فشاری است که مقاومت هوشمندانه برای ترساندن رژیم صهیونیستی از آن استفاده کرد که بارزترین آن اشاره غیرمستقیم به جنگ و ارسال پهپادهای شناسایی بر فراز میدان کاریش بود. تصادفی نبود که در روز ورود فرستاده آمریکا به بیروت، رسانه های نظامی وابسته به حزب الله فیلمی را منتشر کردند که حاوی «ردیابی دقیق» سکوهای مین رژیم در میدان کاریش و سایر سکوها و کشتی های جنگی حفاظتی آنها در آب های این کشور بود. سرزمین های اشغالی پیام این موضوع روشن بود و سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله طی سخنرانی خود در اجتماع عاشورایی در منطقه جنوب ضاحیه به صراحت بیان کرد. سید حسن نصرالله این موضوع را فرصتی تاریخی و طلایی برای نجات کشور دانست و این موضوع را مستلزم ریسک دانست.

بنابراین، ما خود را در معرض خطر قرار خواهیم داد. ما حاضریم خود، دل و عزیزانمان را فدای لبنان و مردمش کنیم.

عبدالباری عطوان افزود: وقتی سیدحسن نصرالله می گوید ما آماده جنگیم و حاضریم از خود و جگر گوشه و کنارمان فدا کنیم، این تهدید آشکاری است که نشان می دهد او به گزینه جنگ روی آورده است و او و او حامیان از جنگ نمی ترسند و جنگ را وظیفه ای از جانب خداوند می دانند.

  دوگانگی غرب در رابطه ورزش و سیاست; نقابی که بر جنگ اوکراین افتاد

روزنامه رای الیوم در قسمت پایانی گزارش خود آورده است: اگر حزب الله وارد جنگ شود، تنها برای آزادسازی ثروت لبنان به نمایندگی از همه لبنانی ها وارد جنگ می شود. زیرا همه این ثروت ها به مردم باز می گردد و به سعادت آنها می انجامد و آنها را از بحران ها نجات می دهد. در هر جنگ آینده، لبنان فقط رنج، گرسنگی و فقر خود را از دست خواهد داد و مطمئناً پیروز خواهد شد و ثروت گاز خود را آزاد خواهد کرد. همانطور که در جنگ آزادسازی جنوب در سال 2000 پس از میلاد، زمین های خود را پس گرفت.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید